• UA Diaspora Italia

Італія, як об'єкт російської пропаганди

В інформаційній агенції «Укрінформ» 14 лютого 2020 року пройшла презентація аналітичного дослідження «Італійські рупори кремлівської пропаганди».

Організатором заходу стала неурядова організація «Міжнародний центр протидії російській пропаганді» (МЦПРП), яку очолює колишній офіцер зі стратегічних комунікацій Генерального штабу Збройних Сил України Юрій Кочевенко. Команду Центру складають колишні офіцери ЗСУ, учасники бойових дій, добровольці, дипломати, спеціалісти з питань комунікацій, психології, соціології та кібербезпеки, які об’єднали свої знання та досвід для протидії руйнівним інформаційним впливам.

Учасниками презентації був безпосередньо Юрій Кочевенко , Святослав Юраш - народний депутат, голова підкомітету з питань зв'язків і захисту прав та інтересів українців за кордоном Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, та Тарас Семенюк - експерт-міжнародник.

«Важливість Італії для України важко переоцінити. Тут знаходиться одна з найбільших в Європі українських діаспор, яка за офіційними оцінками налічує понад 240 тисяч українців. Неофіційна цифра утричі більша» - з цих слів розпочав свою доповідь Юрій Кочевенко.

Під час візиту минулого тижня до Італії Володимир Зеленський відзначив важливість розбудови відносин з цією країною, як впливовим членом НАТО і ЄС. Президент також висловив сподівання, що Італія і надалі підтримуватиме міжнародні зусилля з відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

Під час спілкування з Прем’єр-міністром Італії Джузеппе Конте Володимир Зеленський відзначив, що Італія знаходиться в трійці найбільших економічних партнерів України в ЄС та є один з основних торговельних партнерів нашої країни у світі. Але не варто також забувати, Італія – одна з країн ЄС, де меседжі кремлівської пропаганди щодо України знаходять благодатне підґрунтя. І історія з засудженням Віталія Марківа – не єдиний приклад такого впливу.

Провокації з боку окремих італійських політиків МЗС України фіксував від початку збройної агресії РФ проти України.

  • 17 вересня 2014 року італійський євродепутат Джанлука Бонанно на слуханні в парламенті питання щодо ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС, з’явився в провокаційній майці з написом «Ні санкціям проти Росії». Ініціатором протесту групи італійських депутатів стала культурна асоціація «Ломбардія-Росія».

  • 4 травня 2015 року за вказівкою Данте Каттанео – мера італійського містечка Черіана-Лагетто – було встановлено скандальний монумент «Мученикам Одеси». Каттанео є членом партії «Ліга Півночі». Триває це і понині.