top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

UA View —інтерактивна карта перебування та діяльність видатних українських митців у світі

Український інститут (The Ukrainian Institute) та Громадська організація «Музей сучасного мистецтва» (MOCA NGO) запускають мистецький проєкт UA View, в рамках програми Ukraine Everywhere.

Онлайн-путівник UA View — це сайт, із розміщеною на ньому інтерактивною картою, яка розповідає про перебування та діяльність видатних українських митців у різних місцях світу та пов’язані з цим мистецькі «made in Ukraine» феномени.
 
 
«Під час створення програми Ukraine Everywhere, для нас було важливим оприявнити внесок українців у світову історію та культури різних країн та спільнот. Проєкт UA View дозволить не лише розповісти у доступний спосіб іноземним аудиторіям українські явища, але й дасть можливість об’єднати спільноту українців, які бажають розповісти світові про свою країну та її талановитих представників. Усі охочі можуть долучитись та зробити свій внесок у проєкт: дослідити та запропонувати на сайт місця, які тісно пов'язані з діячами України», — додає Ірина Прокоф’єва, програмна директорка Українського Інституту.
 
 

Наповнення онлайн-путівника – це біографічні інтерактивні статті з архівними фотографіями та зображеннями художніх творів, пов’язані з конкретними місцями, де залишили свій слід видатні вихідці з України.


«В кінці ХІХ — на початку ХХ століття українські митці були інтегровані в глобальну культуру — вони вчилися у мистецьких академіях Кракова, Парижа, Мюнхена, виставлялися в Салоні Незалежних у Парижі, на Венеційській бієнале та інших великих міжнародних виставках, засновували школи — як Олександр Архипенко,  чи нові напрями в мистецтві — як Соня Делоне разом зі своїм чоловіком, французьким художником Робером Делоне. У часи СРСР контакти з закордонними колегами і виїзд за кордон для українських художників був регламентований і контрольований, зате з відновленням Незалежності наші митці знову стали частиною світового  культурного контексту, і ці зв’язки дуже цікаво досліджувати», — каже голова громадської організації “Музей сучасного мистецтва” Ольга Балашова

Сайт стартує зі статтями про перших одинадцять художників,  однак цей перелік будуть суттєво розширювати. За задумом команди проекту на сайті планують розміщення біографій та інформації про спадок українських митців за такими сферами, як: мистецтво (візуальне, кінематографічне, театральне, музичне); література; наука; підприємництво; спорт; мода.

 
 

Пріоритетними країнами cтарту проєкту UA View є Австрія, Велика Британія, Італія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Польща, США, Угорщина, Франція та Чехія. Проєкт стане у нагоді іноземцям, які планують відвідати Україну чи вже пов’язані з нашою країною професійною діяльністю, студентам-славістам, науковцям-гуманітаріям, працівникам дипломатичного корпусу України та іноземним дипломатам, краєзнавцям, дослідникам мистецтва, іноземним та вітчизняним туристичним агенціям, представникам української діаспори тощо.

Вподобайте та підписуйтесь на сторінки проєкту в соцмережах! А також завітайте на сайт, де розміщено інтерактивну карту, яка свідчить про діяльність славетних вихідців з нашої батьківщини. Ви зможете дізнатись про цікаві факти з життя Олександра Богомазова, Марії Башкирцевої, Михайла Бойчука та інших митців, познайомитися з витворами мистецтва, створеними видатними українцями.


Адреса сайту: https://uaview.ui.org.ua/

Офіційні сторінки у соціальних мережах:

Facebook (україномовни контент): https://www.facebook.com/uaview.ui.org.ua

bottom of page