top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

"The Wrong Place" - фільм щодо обставин загибелі Роккеллі та судового процесу над Віталієм Марківим.

14 лютого, у залі для преси нижньої палати італійського парламенту відбулась презентація документального фільму італійських та українських журналістів щодо обставин вбивства фоторепортера А.Роккеллі “The Wrong Place”.

Захід було організовано за підтримки італійського депутата Ріккардо Маджі, Радикальної партії Італії та Італійської Федерації з прав людини.

«Наша організація підтримує створення цього документального фільму, оскільки ми обстоюємо правову державу», — сказав під час презентації Антоніо Станго, президент Італійської федерації прав людини.
"Цією ініціативою розпочинається новий етап поширення правдивої інформації щодо обставин загибелі А.Роккеллі, що доводять непричетність В.Марківа до смерті італійського журналіста", - зазначає прес-служба Посольства України в Італії.

Над документальним фільмом уже понад півроку працює група італійських журналістів у складі Крістіано Тінацці (Cristiano Tinazzi), Рубен Лагатолли (Ruben Lagattolla) та Даніло Еліа (Danilo Elia) спільно з журналісткою "Громадського" Ольгою Токарюк.

«Ми хочемо дізнатися правду, хочемо знати, якими були останні дні наших колег-журналістів, — зазначив Тінацці на презентації. — Для цього ми реконструювали останні дні Роккеллі та Міронова, провели інтерв’ю з журналістами, які теж були у ті дні у Слов’янську та знали загиблих. Ми знайшли важливих свідків подій, які не були опитані італійським слідством, зокрема таксиста, котрий віз у той день Роккеллі та Міронова, а також хлопця, фото якого зробив Роккеллі перед смертю. Якщо їх могли знайти ми, то це було можливим і для слідства».

Зазначається, що у фільмі журналісти похвилинно відтворюють події, що мали місце 24 травня 2014 року поблизу Слов'янська, опитують свідків, проводять експерименти з відтворення тих подій – "по суті, виконують роботу, яку мали б зробити, але не зробили, італійські слідчі".

Співавторка фільму Ольга Токарюк на своїй сторінці у соцмережі написала:

"Я хочу розказати цю історію (історію Віталія Марківа та Андреа Роккеллі – ред.) у документальному фільмі, над яким працюю з італійськими колегами Cristiano Tinazzi, Danilo Elia та Ruben Lagattolla. Ми однодумці - на щастя, в Італії є журналісти, свідомі того, наскільки викривлено там досі подавали цю справу. Ми фінансуємо зйомки самостійно, аби не було звинувачень у роботі на ту чи іншу сторону".

Вона закликала підтримати уподобайками сторінку проєкту "The wrong place" і слідкувати за оновленнями.

bottom of page