top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

«Rosa Lou Firenze» як українка в Італії побудувала імперію жіночих аксесуарів

Rosa Lou Firenze - італійський бренд, який створює жіночі шкіряні сумки вишуканого дизайну, поєднуючи розкіш матеріалів з красою та витонченим стилем. Лінія сумок Rosa Lou створена для сучасної і впевненої в собі жінки, яка живе в досить традиційному, але дуже насиченому світі.
 
Такою ж впевненою та незалежною є і сама власниця бренду – Аліна Залевська. Вона чарівна, успішна, яскрава бізнес-леді, яка змогла досягнути успіху в умовах кризи. Який шлях довелось їй пройти і чи все легко давалось? Про все це і трохи більше дізнавалась Світлана Олексійчук. Читайте, можливо завдяки цій історії народиться ваша.
 
 
Добрий день. Ви чарівна молода леді, очевидно, що із слов’янським корінням. Яка ваша історія перебування в Італії?
 

Вітаю всіх читачів. Так, я народилась в Україні, в мальовничому місті Кам’янець-Подільський. Будучи маленькою, літні канікули проводила в Італії. Розмовляла там виключно італійською. Коли мені виповнилось 20 років, я вступила в італійський університет «La Sapienza», що знаходиться в Римі. Моя спеціальність - економіка виробництва. Вчилась 5 років на економіста, можу похвалитись (сміється), закінчила навчання на відмінно з червоним дипломом.

Вона часто розповідала мені, що найкраще, що може бути в цьому світі це спостерігати як з маленьких частинок народжується готовий товар.

Я з дитинства мріяла про свій бізнес, виробництво. В мене мама теж була бізнес-леді, напевне саме вона і привила любов до цього. Вона часто розповідала мені, що найкраще, що може бути в цьому світі це спостерігати як з маленьких частинок народжується готовий товар, продукт. Коли я приїхала в Італію, то ще не знала чим саме хочу займатися, але мрію вже мала.

 
 
Поділіться, будь ласка, з читачами історією свого успіху. Які випробування довелось подолати на шляху до визнання.
 

Взагалі то, саме з випробування і почався мій успіх. Іноді важкі моменти змінюють життя кардинально, дають рух уперед, навіть коли спочатку здається, що життя закінчується.

В мене раніше в Україні були магазини і оптовий склад, де ми продавали шкіряні сумки. До 2014 року все було дуже добре, а потім революція, війна і прийшлось закрити всі магазини, бо з бізнесом було зовсім погано. Перших два місяці я просто сиділа і плакала, не знала що з цим робити. Потім зрозуміла, що так продовжувати не можна. Я повернулась до своєї мрії, я ж завжди хотіла щось виробляти. Вирішила спробувати зробити свою колекцію сумок.

Іноді важкі моменти змінюють життя кардинально, дають рух уперед, навіть коли спочатку здається, що життя закінчується.

В принципі, я знала виробників в Італії, які роблять сумки, знала виробників шкіри. Цього було мало, бо досвіду у виробництві не було, так, я багато знала про продажі сумок, але виробляти – то для мене повністю нове. Перший рік я майже жила на фабриках. Продовжувала вчитися, вступила в інститут дизайну в Римі, закінчила курс «дизайн сумок та аксесуарів», до цього малювати я не вміла. Смак до гарних речей в мене був з дитинства, бо мене оточували красиві речі і це наче було само-собою зрозумілим. Перший рік справді прийшлось багато працювати і вчитись водночас. Наступний рік теж виявився нелегким, почались продажі, я їздила по виставках в різних країнах: Швеція, Німеччина, Китай, потрібно було популяризувати свій бренд. Пригадую як це було і досі переживаю ті відчуття. Це такий хвилюючий момент, коли до твого стенду підходять перші покупці, замовники. Найважчим виявилось не саме виробництво, а вміння продати.

 
 
В Італії ми вже давно чуємо про Rosa Lou bags. Та чи достатньо представлена ваша марка в Україні? Хто сьогодні ваш покупець.
 

Так, звичайно, в Україні теж є точки продажу Rosa Lou bags. По-перше, мої сумочки можна придбати на нашому сайті. По-друге, є декілька магазинів в Києві (в «Глобусі»), Житомирі, Дніпропетровську, Одесі. Раніше їх було більше, але оскільки зараз непроста ситуація і попит в Україні вже не такий, як раніше, то магазинів менше. Проте щомісяця із превеликим задоволенням ми відправляємо сумки на батьківщину. Сумки в принципі недорогі, вони з сегменту luxury мас-маркет.

 
 
«Rosa Lou» - звучить дуже гарно. Як виникла ідея назвати бренд саме так?
 

Розалу – це ім'я доньки мого доброго друга, відомого італійського співака. Воно наскільки мені сподобалось, що по-іншому свій бренд назвати не могла.

 
 
Ви чи не єдина з українських дизайнерів, чиї сумки ми бачимо в деяких італійських селебріті. Як вам вдається зацікавити таких клієнтів?
 

Ви знаєте, італійці взагалі дуже прості і контактні люди, не зважаючи на те чи вони селебріті чи ні. В мене є багато знайомих, подруг, блогерів, італійських шоу-вумен, в них є мої сумки, бо їм дуже подобається історія мого бренду. Було безліч випадків, коли італійки бачили на мені мою сумку і говорили, що хочуть таку саму. Все дуже просто.

 
 
Які свята ви продовжуєте відзначати навіть далеко від України? Дивлячись на сьогоднішню ситуацію у світі, як плануєте провести Великдень?
 

Я часто буваю в Україні. Була на Різдво, відвідала всіх родичів, святкували за подільськими традиціями Святвечір усім нашим великим родом, носили вечерю. Коли я в Італії, відзначаю всі наші свята, тут багато українських церков, велика громада.

Великдень буду святкувати в Неаполі. Перед цим була 2 місяці в Лондоні, але в зв’язку з ситуацією, прийшлось повернутись. В Мілані перебувати не можу, бо там велика кількість хворих.

Як буду відзначати? Нафарбую крашанок, навіть планую спекти паску. Буду спілкуватися з родичами онлайн. Сподіваюсь, в Україні теж будуть правити онлайн-служби. Все онлайн в цьому році, такий буде Великдень.
 
 
Що вас найбільше приваблює в Італії?
 

В Італії мене приваблює все. Це дуже гарна країна. Куди не поїдеш, Південь, Північ, Захід, Схід - всюди гарно. Чудова і дуже багатоманітна архітектура. Коли я створюю свої сумочки, я часто використовую архітектурні форми, саме італійська архітектура мене надихає. Наприклад, палаци Мілана. Ця країна мені до вподоби. Тут чудовий клімат, найсмачніша їжа і ще тут дуже добрі та привітні люди.

 
 
Кажуть, що у кожного дизайнера повинна бути хоч одна божевільна мрія. Чи є у вас така?
 

Я не знаю чи це божевільна мрія чи ні, але одна заповітна таки є. Я дуже хочу вийти на американський ринок. Мрію, щоб кожний американський магазин продавав мої сумки. Щоб всі американські жінки носили сумку Rosa Lou.

 
 
Сьогодні сумочка – це аксесуар без якої не виходить з дому жодна жінка. Які тенденції цього сезону весна-літо?
 

В цьому сезоні весна-літо в моді пастельні тони. Якщо минулого року в топі були квіткові мотиви, то цього року популярними будуть геометричні малюнки. Колір року – синій з його віддтінками - морська хвиля, індиго. Щодо моделей, то попитом будуть користуватися маленькі сумочки з ланцюжками через плече, а ще шоппери, куди ви можете покласти багато речей. Хенд-бег, елегантні середні сумки поки що неактуальні.

 
 
Дякуємо за спілкування і щиро бажаємо всім, щоб найближчим часом в нас були тільки такі проблеми - яку сумочку обрати чи подарувати.

Матеріал підготувала Світлана Олексійчук

Фото instagram @alinazalevska

bottom of page