• UA Diaspora Italia

COVID-19: як швидко в нас з'явиться вакцина?

За кілька місяців коронавірус перетворився на загрозу, якої панічно бояться в усьому світі.

За допомогою складного комп'ютерного моделювання вчені намагаються відстежити та спрогнозувати його поширення. А вірусологи працюють над створенням вакцини. Інші шукають медикаменти, які могли б полегшити стан тих, хто вже захворів.

Утім, це не перший коронавірус, з яким довелося стикнутися вченим, і здолати його важче, ніж можна припустити.

Вони можуть бути причиною як звичайної застуди, так і важкого гострого респіраторного синдрому (SARS) або близькосхідного респіраторного синдрому (MERS).

Всі вони належать до великої групи вірусів, які можуть інфікувати як людей, так і тварин, а також передаються від тварин людям і навпаки.

Новий коронавірус, який тимчасово назвали COVID-19, схоже, виник лише на початку грудня, як показали спроби простежити його походження. Аналіз його генетичного коду спочатку показав, що вірус передався людям від кажанів. Але були й інші припущення, наприклад, про походження коронавірусу від змій, хоча вірусологи загалом відкинули цю ідею.

Нещодавно ймовірним поширювачем вірусу почали вважати й панголінів, луску яких широко використовують в китайській традиційній медицині. Деякі дослідники припустили, що коронавірус кажана може поєднуватися з