top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Codename Ukraine — це двомовна карткова гра, створена для полегшення навчання та мовної інтеграції

За офіційними даними, до Італії, рятуючись від російської агресії, прибуло понад 168 тисяч українців. 

На початку повномасштабного вторгнення Італія досить швидко ухвалила програми підтримки, біженці могли або жити у родичів і отримувати 300 євро на дорослого та 150 євро на дитину впродовж трьох місяців, або ж мешкати у структурах, наданих державою і отримувати харчування. В підтримку українців мобілізувались, як самі співвітчизники, які вже роками мешкають на Апеннінах, так і чимало італійських організацій. 

Одну з таких ініціатив солідарності, яка б сприяла підтримці українських дітей, та й не тільки, презентували днями в Палаті депутатів у Римі.  14 грудня відбулась пресконференція присвячена двомовній версії відомої гри слів Codename – Ukraine, у якій брали участь Марія К’яра Гадда з Italia Viva, Лоренцо Туччі Соррентіно, генеральний директор і засновник Cranio Creations; Мауріціо Кутріно, директор Assogiocattoli; Джованна П’єрджентілі, менеджер із комунікацій магазинів Città del Sole у Римі; Анастасія Баб'як, представниця Refugees Welcome Italia та Ірина Луць, президент асоціації Ucraina Più-Milano APS. 

Організація Об'єднаних Націй (ООН) ухвалила Конвенцію про права дитини, яка визнає право кожної на гру як важливий аспект їхнього природного розвитку. Гра була визнана як одне з фундаментальних прав, разом із правом на освіту, захист, участь у культурному житті. 

"Гра є дуже потужним засобом дружби, соціальної інтеграції, навчання", - зазначила на пресконференції Maria Chiara Gadda членкиня Палати депутатів Італії. “Наближається Різдво, і ми знаємо, що свята — це можливість відчути моменти спокою граються разом в колі друзів та близьких", - Марія К’яра Гадда.  

Codename Ukraine — це двомовна карткова гра, створена для полегшення мовної інтеграції українських біженців в Італії. Гра для дітей є не лише джерелом розваги, але й способом навчатись, розвивати навички та соціальні вміння. Вона сприяє фізичному, емоційному, соціальному та когнітивному розвитку.  

Гуманітарна ініціатива сягає своїм корінням в оригінальний проєкт Czech Games Edition (CGE), видавця Codename у Чеській Республіці. В Італії Cranio Creations опублікували та розповсюдили двомовну версію гри у співпраці з такими асоціаціями, як Refugees Welcome, Caritas, Save the Children і SOS Villaggi dei Bambini. 

Цього літа, 24 серпня, відзначаючи День Незалежності України в Мілані, члени асоціації Ucraina Più-Milano APS під час святкового мистецького дійства "Музика, висічена в камені" мали можливість безкоштовно розповсюдити Codename Ukraine для усіх українських біженців, що відвідали захід.  

Асоціації Ucraina Più-Milano APS створює ініціативи та надає підтримку у вивченні мови, організації програм освіти, сприяє у створенні соціальних зв'язків і взаєморозумінні — це важливі кроки для того, щоб допомогти людям відчувати себе частиною нового суспільства. “Ми були одними з перших хто надав можливість українським біженцям вивчати італійську мову в Мілані та сприяв впровадження її в повсякденне життя. Ми й сьогодні продовжуємо забезпечувати психосоціальну підтримку, організовуючи заходи та зустрічі для встановлення соціальних зв'язків, інформуємо щодо прав та обов'язків у новому середовищі”. 

Культурні заходи, які проводить асоціація, стають потужним інструментом для сприяння інтеграції між українською та італійською культурами. Вони дозволяють людям культурно різних світів зустрічатися, спілкуватися та взаємодіяти через спільний інтерес до мистецтва, музики, танцю, кулінарії. 

"Ми створили платформу для обміну досвідом, традиціями та ідентичністю. Це також сприяє відчуттю включення та прийняття, оскільки культурні заходи дозволяють учасникам відчувати себе частиною спільноти”, - зауважила Ірина Луць. 

Граючи, ми можемо вивчати нові речі, розвивати навички та отримувати задоволення від проведеного часу у компанії. Через гру процес навчання стає більш захопливим та цікавим, спонукаючи нас до активної участі та занурення у матеріал. Це чудовий спосіб розвиватися та вчитися новому, насолоджуючись самим процесом!

З 8 грудня отримайте свою безкоштовну копію Code Name UKRAINE в CRANIO STORE👉 https://www.craniocreations.it/cranio-store та в магазинах Città del sole !

bottom of page