top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Code Name – Ukraine: гра для інтеграції, спілкування та міжкультурного обміну!!️

Щоб заохочувати інтеграцію та вивчення італійської мови українськими біженцями, Cranio Creations створили Code Name – Ukraine, двомовну версію відомої гри слів, яка протягом року поширювалася різними асоціаціями. Деталі проєкту та важливість ігор у соціальній інтеграції обговорять на пресконференції в Палаті депутатів 14 грудня!


За даними УВКБ ООН, в Італії перебувають понад 168 тисяч українських біженців. Щоб допомогти сім’ям і дітям, які змушені були покинути свої домівки, необхідно свідомо будувати середовище, де ті, хто приймає, та ті, кого приймають, взаємодіятимуть за межами трагічних умов, що й сприятиме інтеграції.  

Cranio Creations добре знають, як ігри та дозвілля встановлюють зв’язки та зміцнюють дружбу. Саме тому італійське видавництво, що спеціалізується на настільних іграх, вирішило підтримати українських біженців в Італії, створивши, двомовну версію (українською та італійською мовами) відомої гри слів - Nome in Codice Ukraina. 

Базуючись на знанні того, що гра є фундаментальним правом для когнітивного, фізичного, соціального та емоційного розвитку дітей та підлітків, як це визнано Верховним комісаром ООН з прав людини, Code Name Ukraine безкоштовно розповсюджується серед асоціацій, які займаються прийомом біженців, та приймаючих сімей.  

Гру було адаптовано для полегшення навчання та мовної інтеграції між українськими біженцями та італійською громадою: картки містять фонетичні транскрипції та переклади, що дозволяє обом групам вивчати нові слова у веселий та інтуїтивно зрозумілий спосіб.  

Цей ігровий підхід, який не є простою розвагою, дозволяє біженцям познайомитися з навколишнім середовищем за ігровим столом, де вони почуватимуться в безпеці. Така взаємодія не тільки стимулює розум, але й заохочує соціальні зв’язки, зменшуючи відчуття ізоляції, яке можуть відчувати багато багато з них. 

Гуманітарна ініціатива сягає своїм корінням в оригінальний проект Czech Games Edition (CGE), видавця Codename у Чеській Республіці. Географічна близькість і глибоке розуміння проблем, з якими стикаються біженці, спонукали CGE вжити цю акцію солідарності, одразу визнаючи важливість поширення своїх зобов'язань далеко за межі національних кордонів. В Італії Cranio Creations опублікували та розповсюдили двомовну версію гри у співпраці з такими асоціаціями, як Refugees Welcome, Caritas, Save the Children і SOS Villaggi dei Bambini.

Проєкт буде представлено на прес-конференції в Палаті депутатів 14 грудня, яку представить шановна Марія К’яра Гадда з Italia Viva. Серед доповідачів будуть Лоренцо Туччі Соррентіно, генеральний директор і засновник Cranio Creations; Мауріціо Кутріно, директор Assogiocattoli; Джованна П’єрджентілі, менеджер із комунікацій магазинів Città del Sole у Римі; Фабіана Музіко, директор Refugees Welcome Italia та Ірина Луць, президент асоціації Ucraina Più-Milano APS, які разом досліджуватимуть потенціал ігрового досвіду для сприяння соціальній інтеграції та прогресу. 

«З метою будівництва мостів, а не стін, гра допомагає сплести мережу громадської підтримки для тих, хто був змушений покинути свій дім, стикаючись із викликами інтеграції в нову країну з гідністю та надією», — коментує Лоренцо Туччі Соррентіно. «Наша відданість цій ініціативі є відображенням ширшого бачення світу, в якому гра виконує роль каталізатора конструктивних цінностей, інтеграції та особистого розвитку. Наша ідентичність базується саме на цих цінностях, які спрямовують кожен наш крок до створення ігрового досвіду, який є не лише розвагою, але й інструментом для особистого та соціального зростання».

З 8 ГРУДНЯ отримайте свою безкоштовну копію Code Name UKRAINE в CRANIO STORE👉 https://www.craniocreations.it/cranio-store та в магазинах Città del sole

bottom of page