top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

29 вересня в Мілані розпочнеться розгляд апеляції у справі нацгвардійця Віталія Марківа: чого чекати

У вівторок, 29 вересня, о 9:00 за місцевим часом суд в Мілані (Італія) розпочнеться розгляд апеляції у справі нацгвардійця Віталія Марківа, засудженого до 24 років позбавлення волі за нібито причетність до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі у травні 2014 року на Донбасі.
 
 

Стосовно апеляції по справі Роккеллі-Марківа написала на своїй сторінці у facebook кореспондентка Радіо Свобода в Італії Наталія Кудрик.


У якому режимі, закритому чи відкритому, будуть проходити слухання?

Про це стане відомо вранці у вівторок 29 вересня, у перший день суду. Після короткої наради суддя оприлюднить рішення стосовно того, скільки та яких журналістів допустять на висвітлення процесу із зали суду. Тобто, попередньо відправлений запит на акредитацію цього разу не гарантує допуску на суд. Відомо, що і не всі бажаючі спостерігачі зможуть потрапити в середину, на відміну від процесу у Павії.

Прямої трансляції не передбачено. За словами адвокатів, суддя вирішила суттєво обмежити доступ до зали, щоб гарантувати безпечні умови перебування присутніх у зв'язку з пандемією COVID-19.

За попередніми даними, більше сорока осіб до зали не пустять включно з присяжними, підсудним, адвокатами та родичами учасників процесу.

"Не уточнюючи кількості, у канцелярії інформують, що отримали багато заявок на акредитацію з різних країн. Очевидно, що, на відміну від суду у Павії, цього разу інтерес до справи значно більший як в Італії, так і в Україні" - акцентує журналістка.
 
 
Що обговорюватимуть на цих двох засіданнях, чи буде вже якесь рішення?

Чіткого прогнозу перебігу слухань, зрозуміло, ніхто не дає. Орієнтовний план на перші дні адвокати за згодою судді-голови окреслюють приблизно так.

У вівторок 29 вересня виступають суддя-доповідач у справі, прокурор і захисники цивільних позивачів, які проситимуть підтвердження вироку Віталію Марківу. Вже у четвер 1 жовтня слово матимуть адвокати нацгвардійця та України. Разом з проханням про виправдання вони поінформують і про нові докази у справі (фрагмент фільму-розслідування The wrong place, нові свідки, висновки слідчих експериментів української сторони).

"Власне, четвер і може стати поворотним днем, бо після виступу захисту присяжні мають вирішити, чи долучати до справи згадані додаткові виправдувальні докази. Якщо нові аргумент приймуть, то буде проміжне рішення: справу зможуть відправити на дорозслідування у суді цієї ж другої інстанції. І це вже буде позитивний сигнал для сторони захисту" - повідомляє Наталія Кудрик.

У разі відмови від нових доказових матеріалів, апеляційний суд може ухвалити одне з наступних рішень: підтвердити вирок суду першої інстанції, скасувати вирок і виправдати Віталія Марківа, або ж підтвердити вердикт, але зменшити термін ув'язнення.

Захисники нацгвардійця сподіваються на швидке й остаточне виправдання підзахисного. Втім, правники не приховують, що більш ймовірним виглядає варіант додаткового розслідування з виїздом на місце трагічного інциденту. За такого сценарію, зрозуміло, процес затягнеться.


bottom of page