top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

10 березня у Флоренції відкриють пам'ятник українському поету та художнику Тарасу Шевченку

В італійському місті Флоренція 10 березня відкриють пам'ятник українському поету та художнику Тарасу Шевченку.

Про це заявив Київський міський голова Віталій Кличко, повідомляє пресслужба мера.


Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Цього року Україна відзначає 207 річницю з дня народження великого українського поета, і стане вона особливою для усіх українців в Італії!

 

Автор пам'ятника - скульптор Олег Пінчук.

 
"Флоренція є містом-побратимом Києва. Кілька років ми працювали над тим, щоб у Флоренції встановили пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. І ось 10 березня цього року пам'ятник великому Кобзареві відкриють. Ми вдячні нашим італійським друзям. Це важлива подія для Києва і України. Адже частина нашої історії та культури буде тепер і у відомому італійському місті, яке відвідують мільйони туристів з усього світу", - підкреслив Кличко.
 
 

Пам’ятник Шевченку для Флоренції є спільним проєктом творчого колективу в складі скульптора Олега Пінчука, а також його друзів — Богдана Томашевського і Володимира Шолудька. На виготовлення скульптури були використані кошти меценатів.

 

Ще одним підтвердженням факту встановлення монументу стала недавня зустріч двох послів.

19 лютого 2021 під час офіційної зустрічі Посла України в Італії Ярослава Мельника з мером Флоренціі Даріо Нарделла, були окреслені нові пріоритети співробітництва. А також італійська сторона підтвердила готовність міста до встановлення пам'ятника Тарасу Шевченку.
 
 

Флорентійська міська рада надала дозвіл на встановлення бронзової скульптури на території бібліотеки Облате. Це історичний комплекс 16 століття, розташований поруч із головним собором Санта Марія дель Фйоре.

 
 

Варто зазначити, що в 2015 році спільними зусиллями київської міської влади, Посольства Італії в Україні та міжпарламентської групи дружби України та Італії у столиці України, на Володимирській гірці, відкрили пам’ятник італійському поету, що народився у Флоренції, Данте Аліг‘єрі.

Культурні зв‘язки є гарним підґрунтям для розвитку економічних відносин, тим паче з Італією, де сильні проросійські настрої.
bottom of page