top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Італія стане “червоною зоною” на Різдвяні свята з 24 грудня по 6 січня, за винятком кількох днів

В п’ятницю ввечері, прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте оголосив прийняте урядом рішення в зв’язку з пандемією, про те, що вся Італія стане “червоною зоною” в святкові дні з 24 грудня по 6 січня, що означає введення на цей час загальнонаціонального карантину.
 
 
“Вся Італія — „червона зона“ з 24 грудня по 6 січня. Це передбачає заборону на вихід з дому без потреби”, — сказав Конте. Всі магазини закриті, за винятком продуктових і аптек. Залишаються відкриті перукарні.

Забороняється переїжджати з регіону в регіон. Не працюватимуть бари і ресторани, але можливо обслуговування на виніс. Прем’єр зазначив, що святкові дні рекомендується проводити тільки з членами сім’ї, з якими проживаєш на постійній основі. Але можливо прийняти двоє гостей у супроводі дітей до 14 років. Прем’єр також зазначив, що з 28 по 30 грудня і 4 січня допускаються мінімальні послаблення. Зокрема, зможуть відкритися магазини (до 21:00) і можливо виїхати з міста постійного проживання. Однак будь-яке переміщення повинно бути виправданим.

“Держава не може контролювати, що відбувається в будинках, але наші заходи спрямовані на максимальне обмеження пересувань”, — пояснив Конте.

Прем’єр також зазначив, що, приймаючи такі заходи, уряд керувався міркуваннями і висновками фахівців, які попереджають про ризик зростання заражень.


Раніше уряд вже ввів загальну заборону на пересування між областями з 21 грудня, а також зберіг комендантську годину, в тому числі в новорічну ніч. Але, згідно з попереднім указом, ресторани могли працювати в обідній час і в день Різдва, і 1 січня. Як повідомлялося, всередині парламентської більшості було непросто досягти консенсусу при розбіжностях, які намітилися в підходах до карантинних заходів. Конте наполягав на більш м’якій лінії після того, як більшість італійських областей дотримувалися жорсткого карантину протягом декількох тижнів, що дозволило зупинити зростання епідеміологічної кривої. Однак ряд міністрів, включаючи міністра охорони здоров’я, наполягали на більш жорсткій лінії, щоб не допустити нового зростання заражень після свят.

Повідомляється також, що Італія з 7 січня планує розпочати кампанію з вакцинації.

bottom of page