top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

ІТАЛІЯ: продовжено дію усіх сертифікатів, дозволів та посвідок на проживання

Посольство України в Італії повідомляє, що до 15-го червня продовжено дію усіх сертифікатів, дозволів та посвідок на проживання, строк яких спливає під час карантину.

Таке положення закріплене законом №18 від 17 березня 2020. Відповідно до роз’яснення, розміщеного на сайті Міністерства внутрішніх справ Італії, йдеться про документи, строк яких спливає у період з 31 січня по 15 квітня 2020.

«Таким чином, власникам дозвільних документів різного типу (дозвіл на проживання, дозвіл на навчання, дозвіл на роботу, дозвіл на одруження, дозвіл на возз’єднання родини тощо) надається достатньо часу на їх поновлення/продовження після завершення карантину та зняття обмежувальних заходів» - зазначено у повідомленні.

Також нагадуємо, що відповідно до ст.9 Закону 9/2020 від 02.03.2020 р. передбачено призупинення на 30 (тридцять) днів строків, встановлених для здійснення усіх адміністративних процедур, які стосуються перебування іноземців на території Італії.

 

За отриманими додатковими роз’ясненнями Міністерства внутрішніх справ Італії, перевищення дозволеного терміну перебування іноземців, яке пов’язане з обставинами непереборної сили (форс-мажор), не впливає на правовий статус їх перебування в країні.

Водночас, італійськими компетентними органами наголошується на незмінності обов’язку таких іноземних громадян залишити територію Італії невідкладно після подолання відповідних форс-мажорних обставин.

У разі прийняття Урядом Італії додаткових рішень та/або надходження до Посольства нових роз’яснень, громадськість буде про це негайно поінформовано.

bottom of page