top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Італія планує легалізувати сотні тисяч іноземних працівників?

На сьогодні це питання вийшло з поля риторичного, і здається дуже схожим на правду. Хоча останніх штрихів та указів, ще досі не підписано та офіційно ніхто про це не заявляв. Однак, в італійському парламенті розмови ведуться, щобільше, низка італійських ЗМІ в понеділок, 11 травня, з посиланням на звіти парламентських фракцій та груп, повідомило, що урядова коаліція узгодила відповідний компроміс щодо питання легалізації іноземних працівників.

 
 
Повідомляється, що цей крок торкнеться близько 600 тисяч нелегальних працівників, залучений переважно в таких сферах, як сільське господарство, будівельна галузь та догляд за хворими й людьми літнього віку, передає інформагенція KNA.

Хоча, партія «5 Зірок» наголошує про легалізацію виключно сезонних працівників у секторі сільського господарства.

Передбачають два варіанти легалізації:

За ініціативою працівника. Досягнутий компроміс передбачає, що мігрантам надаватиметься шестимісячний дозвіл на проживання на період пошуку роботи. У разі працевлаштування з укладенням трудового договору такий дозвіл продовжуватиметься на термін дії самого трудового договору.

За ініціативою роботодавця. До працедавців, які воліють легалізувати колишні незаконні трудові відносини, штрафних санкцій не застосовуватимуть. Окрім того, що іноземний робітник повинен перебувати на території Італії, він зобов'язаний підтвердити своє перебування в країні до 8 березня 2020 року.

 
До такого кроку спонукало насамперед те, що з огляду на глобальну пандемію COVID-19 чимало працівників-нелегалів не можуть повернутися на батьківщину. Крім того, нововведення також орієнтовані на місцевих жителів, які заробляють собі на прожиття нелегальною працею.

Нелегальна еміграція завдає значної шкоди італійському бюджету, оскільки шляхом цього держава надає іммігрантам безкоштовні центри розміщення, медичне обслуговування, навчання в школах і т.д. і, крім того, розвивається так звана робота «на чорно». Тому італійська влада час від часу проводить кампанію з легалізації за допомогою прийняття Декрету «санаторії», згідно з яким в Італії проводиться амністія для нелегальних іммігрантів

bottom of page