top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Італія не стане відкривати свої кордони для іноземних туристів до кінця 2020 року

В Італії після глобального спалаху коронавірусної інфекції COVID-19 і запровадження карантину вже у травні планують відновити роботу підприємств, деяких музеїв та археологічних пам'ятників. Йдеться, зокрема, про Колізей та Помпеї, але наразі не йдеться про міжнародний туризм.

Про це розповіли прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте та міністр культури та туризму країни Даріо Франческіні.

 
 
Туризм має надзвичайно велике значення в житті Італії, він є один з найбільших галузей італійської економіки. Щороку біля 44 млн.осіб відвідують Італію з туристичною метою, що приносить прибуток у розмірі 43 млрд.доларів, що виводить Італію на 4 місце в світі за розвитком туризму.

Історія Італії, краса її природи, твори мистецтва, культурні пам'ятники, релігійні свята, мода й італійський стиль життя, вино й гастрономія — ось ті ключові пункти, які зробили Італію важливим туристичним центром світового рівня. Туристів приваблюють і сонячні пляжі Середземномор'я, і краєвиди, і зимові види спорту в Альпах, італійська Рив'єра в Лігурії, пляжі Сардинії та Адріатики.

 
 

Голова уряду розповів, що влада може дозволити людям вільно пересуватися по містах, але обмежить рух населення між регіонами країни. Також Італія не стане відкривати свої кордони для іноземних туристів до кінця 2020 року.

«Ми поки не в змозі відновити повну свободу пересування, але ми вивчаємо ослаблення нинішнього суворого режиму. Ми подбаємо про те, щоб надати більшу свободу пересування із збереженням гарантії запобігання зараження», - сказав Конте.

Карантин в Італії будуть знімати поступово – через тиждень відновиться промислова діяльність. Буде знову дозволена робота будівельних компаній, виробників і деяких оптовиків. Відкриються для прогулянок парки. Будуть дозволені сімейні відвідування і траурні церемонії за участю не більше 15 чоловік, але за умови збереження соціальної дистанції.

 

Згідно зі звітом Всесвітньої туристської організації (UNWTO), спеціалізованого агентства Організації Об’єднаних Націй з туризму, станом на 6 квітня туристам обмежено доступ до 209 напрямків, або 96% всіх маршрутів у світі, через поширення COVID-19.

Близько 90 країн та регіонів повністю або частково закрили кордони для туристів, а ще 44 обмежили в’їзд для туристів із Китаю, Південної Кореї, Ірану, держав Європейського Союзу.

В Європі частка держав, які закрили кордони, становить 93%, у Північній та Південній Америці – 92%.

 
 
Коли почнуть відкривати кордони? Це питання цікавить не тільки мандрівників.

Туреччина збирається відкривати туристичний сезон вже з кінця травня. Щоб знизити ризики зараження, в курортних містах тут хочуть розвинути медичну інфраструктуру, готелі і персонал проходитимуть ретельну перевірку, а всі приміщення – дезінфекцію.

Острів Кіпр дуже залежить від туризму, і влада розуміє, що закриття кордонів на все літо – це катастрофа. Тому в планах у Кіпру приймати іноземців уже з липня. Від початку епідемії на острові захворіло всього 795 осіб, і настільки швидке відкриття кордонів видається цілком реальним.

Ще три європейські країни сподіваються відкритися цього літа. З урахуванням того, що в Португалії вплив туризму на економіку країни близько 20%, а у Греції – всі 30%, там починають активно пропонувати варіанти, як повернути туристів і не допустити спалаху захворюваності. Єдиним варіантом вважають зняття обмежень на подорожі для громадян Європи.

У Португалії ж гостям пропонують вирушати у віддалені містечка на узбережжі океану. Запускати регулярні рейси планують уже з липня. Греція поки менш оптимістична, але теж сподівається впоратися зі зростанням захворюваності до середини літа і почати приймати європейських туристів.

В Австрії планують приймати іноземних візитерів вже на початку літа. Але потрапити в країну зможуть тільки громадяни тих держав, де спостерігається спад захворюваності COVID-19.

 
Європа не відкриється до кінця 2020 року

Такий невтішний прогноз дає Єврокомісія. У будь-якому разі, спершу країни ЄС будуть відкриватися тільки для «своїх», тобто туризм розвиватиметься всередині цього союзу. Але знов-таки, все залежатиме від зростання захворюваності у кожній країні.

 
 

Наприклад, в Італії збираються відшкодовувати громадянам витрати на відпочинок всередині власної країни. Йдеться про суми 350-500 євро. До таких заходів уряд вдається через те, що навіть європейські туристи в країну потраплять, ймовірно, не раніше за вересень, і то якщо не буде нових спалахів захворюваності.

Інші країни опинилися в такому самому становищі, за найоптимістичнішими прогнозами Європейський Союз відкриє кордони тільки у вересні. А Іспанія взагалі змирилася з тим, що туристів не побачить до кінця року.

Загалом туризм – надзвичайно вразлива сфера, вона першою потерпає від глобальних викликів. Але вона ж першою оговтується від більшості напастей і починає приносити дивіденди – як фінансові, так і у вигляді оздоровлення загальної атмосфери в країні. Для багатьох держав, які навіть не ставлять на перше місце туристичний бізнес, він може стати рятівною соломинкою у морі чергової кризи.

bottom of page