top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Італія, на вимогу Росії, затримала українського режисера Євгена Лавренчука

Вчора, 3 січня, стало відомо, що 17 грудня 2021 року український театральний режисер, Заслужений артист України Лавренчук Євген Вікторович утримується в італійському СІЗО у зв'язку із запитом Росії про його екстрадицію до РФ.

Наразі у Facebook створено сторінку Free Eugene Lavrenchuk!, на якій Маріанна Палій повідомляє про деталі арешту:

«Хочу повідомити усім друзям та знайомим, що з 17 грудня 2021 року Лавренчук Євген Вікторович утримується в італійському СІЗО у зв‘язку із запитом Росії про його екстрадицію до РФ. За їх заявою, Євген, знаходячись на території Росії 8 років тому,нібито скоїв кримінальне порушення. Наразі Італійська сторона вивчає запит поданий з Росії. Деталі справи наразі не розголошуються, але відомо що Євгена звинувачують у фінансових порушеннях, які він начебто скоїв на території РФ. Євген отримує підтримку зі сторони Консульства України в Італії та адвоката, який намагається запобігти екстрадиції Євгена до Росії, розуміючи політичну ситуацію між Україною та Росією та можливі наслідки даної справи, враховуючи що Євген Лавренчук підтримував Україну навіть працюючи в Росії і покинув Росію з політичних причин коли почалася війна. Сім‘я і близьке оточення Євгена дали дозвіл на публічне розголошення справи розуміючи що кримінальна справа проти нього сфабрикована,схожа на політичне переслідування і сподіваючись на підтримку ЗМІ та його колег, які зможуть вплинути на ситуацію і не допустити ектсрадиції Євгена Лавренчука до країни-агресора».

Також повідомляється, що Лавренчук отримує підтримку зі сторони Консульства України в Італії та адвоката, який намагається запобігти екстрадиції Євгена до Росії. Нагадаємо, Євген Лавренчук підтримував Україну навіть працюючи в Росії і покинув РФ з політичних причин, коли почалася російсько-українська війна.

Маріанна Палій також вказує, що сім’я і близьке оточення Євгена дали дозвіл на публічне розголошення справи, розуміючи, що кримінальна справа проти нього сфабрикована, схожа на політичне переслідування, тому вони сподіваються на підтримку ЗМІ та його колег, які зможуть вплинути на ситуацію і не допустити екстрадиції Євгена Лавренчука до країни-агресора.


Мама режисера Євгена Лавренчука Ірина Лавренчук розповіла, що востаннє з сином вони говорили 15 грудня. Тоді Євген повертався з Ізраїлю до Львова через італійський Неаполь. Напередодні він гостював у сестри.

Висловив свою думку щодо затримання і колишній політв'язень Олег Сенцов:

"Знову країна-агресор намагається чужими руками покарати патріотично налаштованого українця. В Італії за запитом Росії, для подальшої екстрадиції, заарештовано українського режисера Євгена Лавренчука. Це новий політичний в'язень, боротьба за якого тільки почалася. Не дамо Мордору захопити чергового заручника!".

Журналістка-міжнародниця з більш ніж 10-річним досвідом Ольга Токарюк, своїм дописом у facebook внесла нові факти, щодо цієї справи:

"З власних дипломатичних джерел мені стало відомо, що запит про арешт Лавренчука Росія зробила через Інтерпол. Це вже не вперше Москва зловживає цим механізмом. Джерело також повідомило, що Лавренчука звинувачують у фінансових махінаціях під час роботи у Москві у 2012-2013 роках".

Журналістка наголосила, що хоча арешт українця в Італії викликає неминучі асоціації зі справою Марківа, у самої Італії претензій до Лавренчука немає. Італія мусить розглянути запит Інтерполу - такий механізм і його часто використовують для переслідування з політичних мотивів - про це, зокрема, говорить Італійська Федерація з прав людини, яка активно включалася в справу Марківа.

bottom of page