top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Як Італія та країни Європи відкриватимуть кордони

Під час пандемії коронавірусу близько 90 країн і регіонів повністю або частково закрили кордони для туристів. 44 країни обмежили в’їзд для туристів із Китаю, Південної Кореї, Ірану, держав ЄС. «Слово і Діло» підготувало чудову інфографіку, якою хочемо поділитись із вами».
 
 

Поступове послаблення карантинних заходів може дати поштовх для внутрішнього туризму, але очікуване в 2020 році падіння кількості міжнародних туристів призведе до зниження надходжень від міжнародного туризму на 300-450 млрд дол..

Коронавірус став причиною найбільшої кризи в туристичній галузі за останні 20 років. Цьогорічні втрати туристичного потоку треба буде надолужувати 5-7 років. Якщо у 2009 році під час глобальної економічної кризи кількість іноземних туристів зменшилась на 4%, у 2003 році спалах атипової пневмонії зменшив турпотік на 0,4%, то у 2020 році втрати сягнуть 20-30% від кількості іноземних туристів.

Завжди приваблива для туристів Італія наразі планує зосередитися на внутрішньому туризмі. Попередньо очікується, що кордони для іноземних туристів відкриють лише восени.

 
 

Глава міністерства інфраструктури і транспорту Італії Паола де Мікеле заявила, що відновлення авіасполучення Італії з іншими країнами буде залежати від того, наскільки гостру фазу пандемії вони переживають.

«Я думаю, що ми не будемо пов'язувати з Італією ті країни, які знаходяться в гострій фазі. Ті ж, де епідеміологічна криза йде на спад, будуть знову з'єднані з Італією», - заявила вона підчас онлайн-прес-конференції для іноземної преси.
 
«У цьому випадку, для всіх, хто прилетить на літаках, ми збережемо на тривалий період часу вказівки щодо стримування зараження - щоб після посадки замірялась температура, щоб пасажир заповнював під свою відповідальність заяву про те, як прожив цей період в своїй країні, тобто чи були у нього небезпечні контакти. Ми попросимо у цього пасажира відомості про те, в які місця він попрямує, щоб в критичних ситуаціях у нас була мінімальна можливість його знайти», - сказала міністр.

При цьому, за її словами, залишиться обов'язковим носіння маски на борту літака, а в аеропортах продовжаться санітарні перевірки при вильоті з Італії.

 

Говорячи про перспективи відновлення авіасполучення, глава італійського міністерства інфраструктури і транспорту заявила, що при збереженні нинішнього перебігу епідемії відновлення пересування між італійськими регіонами можна очікувати на початку червня.

З початку епідемії в Італії зафіксували 219 814 випадків коронавірусної хвороби, протягом останньої доби ця кількість зросла на 744.

179 людей померли впродовж останньої доби через COVID-19. Загальна кількість померлих зросла до 30 739.

1 401 людина протягом останньої доби одужала, загальна кількість тих, хто вилікувався від коронавірусної хвороби, тепер становить 106 587.

Кількість пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії продовжує зменшуватися в Італії: станом на 11 травня таких пацієнтів в країні 999.

Вперше з 10 березня кількість пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії опустилася нижче 1000.

Як повідомлялося, станом на ранок 11 травня у світі загальна кількість заражень коронавірусом сягнула майже 4,2 млн, понад 284 тис. осіб померли внаслідок хвороби.

 

З 4 травня Італія зняла частину серйозних обмежень, які діяли в країні c середини березня через поширення COVID-19. Нинішній пакет заходів триватиме ще 14 днів, і за сприятливого перебігу подій вступлять в силу нові дозволи.

Є варіант, при якому на регіональному рівні обмеження будуть зняті в залежності від ситуації з хворими.

У той же час деякі області на півночі та півдні Італії вже послабили заходи самостійно. Половина ж регіонів вимагають від влади країни повного зняття карантину вже з 18 травня.

bottom of page