top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Як українці в Мілані навчають фінансової грамотності та допомагають Україні під час війни

Хочете подарувати собі чи своїм дітям якісну освіту або придбати омріяну нерухомість, авто чи поїхати на відпочинок на Балі? Втілення всіх наших мрій так чи інакше потребує коштів. Навіть якщо у вас стабільна робота, а інфляція в країні не схильна з кожним роком збільшуватись, не завжди вдається заощадити.

На ринку фінансових послуг все більшої популярності набирають фінансові консультанти. Ці спеціалісти вже не перше десятиліття мають попит в Європі та США, там успішно сформована особлива культура ставлення клієнтів до свого добробуту.

Однак, поведінка середньостатистичного українця, який ще досі добре пам'ятає втрату коштів на ощадних книжках, МММ 2-гої хвилі та акції «МАВРО» із 60-100% дисконтом, характеризується значною невпевненістю та недовірою до діяльності будь-яких суб'єктів фінансового ринку. Банки, які вже стали частиною нашого життя, по сьогоднішній час борються за довіру клієнта і витрачають значні ресурси, щоб її здобути.

Ось чому наша редакція вирішила поговорити на цю тему з людиною, яку всі добре знаємо. Ірина Луць, уже відома нашим читачам, як засновниця асоціації «Ucraina Più – Milano», активістка та волонтер. Сьогодні ж ми поговоримо з Іриною, як з фінансовим консультантом компанії Starlife1.

 
 

За останні роки компанія Starlife1 в Україні стала одним з провідних посередників у сфері убезпечення життя, партнерами якої є страхові лайфові компанії: MetLife, Tas Life, Uniqa. Компанія не тільки продовжує працювати після 24 лютого, підтримуючи економіку держави, але й активно бере участь в зборі коштів на потреби наших захисників. Працюючи по методу індивідуальних консультацій, Starlife1 пропонує своїм клієнтам найбільш прийнятні для них варіанти розв'язання проблем, пов'язаних з фінансовою безпекою, проводячи у своїх офісах консультаційні бесіди між співробітниками, а також презентації для клієнтів.

 
Привіт! Я б хотіла почати нашу розмову з дуже банального питання, але яке є досить актуальним в українських реаліях. Яка ситуація з довірою на ринку фінансового забезпечення, накопичення капіталу та страхового захисту в Україні? Як швидко вдалось сформувати власну клієнтську базу тобі, як фінансовому консультанту?
 

Насправді твоє питання дуже доречне і водночас досить болюче для нашого суспільства. Фінансовий консультант, який працює від імені страхового посередника, це так званий сімейний лікар у сфері фінансів. Його робота полягає у тому, щоб допомогти вирішити заздалегідь проблеми фінансового забезпечення у майбутньому і захистом сім’ї сьогодні, розглянути пропозиції різних страхових копаній, і вибрати оптимальний варіант для потреб клієнта. У розвинених країнах така практика розвивається вже понад 200 років.

Коли мова йде про захист життя і загалом про гроші, довіра до компанії й до фінансового консультанта повинна бути на першому місці. Проте, на жаль, наше суспільство ще не пережило втрати з «ощадної книжки» і «лихі 90-ті», тому й трапляється недовіра до пропозицій про довгострокове накопичення із додатковим страхуванням життя.

Є ще одна хибна думка, яка міцно вкоренилася у нашому менталітеті з часів Радянського Союзу: вчись і йди працювати, а про все інше подбає держава. Цим нівелювалась цінність власної ініціативи та відповідальності за своє життя і як результат сьогодні більшість українців не готові звітувати за свій фінансовий захист, а живуть за принципом «якось буде», «мені це не потрібно» чи «про мене подбають діти». Проте люди не усвідомлюють, що таким чином при непередбачених ситуаціях пов’язаних, до прикладу, зі здоров’ям, перекладають відповідальність на рідних, родичів, церкви, соцмережі.

Саме тому наша місія як фінансових консультантів полягає в тому, щоб змінити погляд на ідеї довгострокового накопичення, страхування життя та здоров’я і загалом менталітет нашого суспільства щодо власного фінансового планування, забезпечення і в загальному сам підхід до розподілу зароблених коштів. Це досить нелегка і тривала робота з людьми, але саме коштом власного прикладу і позитивного досвіду інших клієнтів, це дозволяє нам хоч і повільно, але досить успішно розвивати фінансово грамотне суспільство.

Те що стосується роботи з клієнтами, у нашій компанії Starlife1 передбачена ефективна система навчання, яка дозволяє поступово набувати професійних навичок. Перші договори оформляються з найближчим оточенням, людьми які тобі довіряють. Мій досвід, звичайно, не виняток. Є ще один аспект, який потрібно враховувати у роботі з майбутніми клієнтами. Доволі часто люди, пам'ятаючи попередні життєві ситуації, відразу можуть не довіряти чи хочуть перевірити надійність компанії, тому певний час спостерігають за моєю роботою і звертаються за допомогою через рік, два. Позаяк починають усвідомлювати необхідність заощаджувати та водночас мати фінансовий захист свого здоров’я.

 
 
Як ти познайомилась з компанією Starlife1 та чому вирішила з нею співпрацювати?
 

Загалом про страхування життя наших людей думала відколи активно увійшла в життя міланської громади. Я працюю у банківській сфері, тут передбачене корпоративне страхування, тому спочатку мені було просто дико чути, коли проводились збори грошей на перевезення тіла чи на лікування.

Думаю ти погодишся зі мною, що коли ми дуже чогось хочемо то рано чи пізно це притягуємо, саме так і сталось зі Starlife1. В рамках заходу «Il Mondo in Casa», я познайомилась з Ольгою Дикун, яка вже працювала кілька років в цьому напрямку. Коли вона дізналась про мої ідеї та погляди, запропонувала приєднатись до її структури.

Для мене надзвичайно важливо те, що усі податки сплачуються в Україні, особливо сьогодні коли йде війна. Важливо також допомагати нашим людям запобігти можливим фінансовим проблемам, пов’язаним зі здоров’ям чи втратою життя. Якщо говорити про кар’єру у Starlife1, то можливість стати співвласником компанії мене мотивує, цей статус дозволяє розвивати інвестиційний ринок в Україні.

Слабкі сторони компанії? Мабуть, це більше стосується самої людини, щоб досягти успіху тут потрібно працювати в першу чергу над своїм розвитком, долати власні обмеження, а це доволі складно для будь-кого і не усі готові змінюватись.

 
 
Компанія гарантує розв'язання проблем, пов'язаних з фінансовою безпекою. З якими основними фінансовими проблемами сьогодні зіштовхуються українці?
 

Якщо загалом проаналізувати наше суспільство, як в Україні, так і в Італії, то можна сказати, що існують три глобальні взаємопов’язані між собою проблеми - здоров’я, забезпечення дітей і старість. Саме ці проблеми ми допомагаємо вирішувати, оформляючи програми довгострокового накопичення з додатковим страхуванням життя. Звичайно, кожен клієнт має свої потреби тому і підбір програми для кожного індивідуальний.

У наших батьків і дідусів вибору не було, а тепер завдяки інформації, яку ми доносимо до людей у них є вибір. Все залежить від того, на скільки відповідально вони використають її сьогодні. І саме це сформує їх завтра.

 
 
Який вплив війни на перспективи ринку страхування найближчим часом та чи не виникало проблем з виплатою страхових випадків, яких очевидно стало більше з 24 лютого.
 

Згідно з загальними правилами страхування життя, страхові лайфові компанії мають повне право припинити свою діяльність під час війни. Натомість в Україні всі компанії продовжують працювати. Потрібно зазначити, що через воєнні дії процес виплат часом затримується, через невчасне надходження документів чи через дистанційну роботу персоналу, але однозначно клієнти отримують виплати передбачені їхнім договором. Тільки по нашій структурі в Італії було оформлено до 10 страхових випадків.

Можна сказати, що сьогодні як ніколи люди, особливо ті, що втратили житло, розуміють наскільки важливо і відповідально по відношенню до своїх дітей мати фінансовий захист, тому й зацікавленість стосовно страхування життя зросла.

 
Розкажи про спільноту страхових агентів Starlife в Італії. Як вона сформувалась та як вдається залучати клієнтів?
 

Все почалось з ініціативи Ольги Дикун. Коли ми познайомились у 2018 році, вона вже працювала у компанії Starlife1, яка розвивається за принципом системи мережевого маркетингу.

В Ольги є чітке розуміння того, що завдяки нашій роботі, ми насправді можемо змінити світогляд і звички нашого суспільства щодо розв'язання можливих проблем пов’язаних з фінансовим забезпеченням і водночас підвищити імідж нашої громади в Італії. Виходячи з цього наша увага зосереджена саме на українцях в Італії.

Оскільки більшість людей, які працюють тут рано чи пізно збираються повертатись до дому, тому і їм вигідніше формувати накопичення саме в Україні. А ще тут знаходиться багато наших земляків, які не є соціально захищеними - не мають документів чи не є офіційно працевлаштованими, тому при настанні непередбачуваних ситуацій пов’язаних зі здоров’ям чи коли йдуть з життя в них немає фінансового захисту.

Підсумовуючи вищесказане, слід зазначити, що наші двері відкриті для ідейних людей, які вірять в Україну, готові вчитися і працювати в команді, щоб підвищувати рівень фінансової грамотності нашої громади в Італії. Для того, щоб співпрацювати та розвиватись з нами, потрібно мати або оформити поліс довгострокового накопичення з додатковим страхуванням життя в Україні й відвідувати щомісячні семінари та навчання, передбачені компанією Starlife1.

 

Маленька частина спільноти фінансових консультантів Starlife в Італії.

 
Зараз бізнес активно допомагає армії, ваша компанія також бере участь у цьому процесі?
 

Звичайно! У 2010 засновниками компанії Starlife1 був створений благодійний фонд «Старлайф Благодійність», фонд наповнюється відрахуванням від 3% комісійних винагород консультантів. З 2011 по січень 2022 було здійснено виплат на загальну суму 27 663 128,10 грн, тобто близько 1 млн доларів США. Допомога була спрямована у різні напрямки, в тому числі на потреби ЗСУ.

З початком повномасштабного вторгнення за перші 2 дні наша компанія перетворилась на велику мережу постачання усього необхідного для ЗСУ, ТрО та мирному населенню по всій країні. Головні офіси слугували складами й логістичними центрами. За перший місяць було зібрано близько 60.000.000 грн потім 5.000.000 грн на безпілотник.

На разі, окрім інших активностей благодійного фонду, головним напрямком є безпосередня співпраця з воєнною розвідкою України в розробці нових систем БпЛА, що дозволяє знищувати ворога на відстані й зберігати життя наших хлопців. Ці системи залишаться в арсеналі ЗСУ також і після закінчення війни.

 
 
 

 

Від редакції uadiasporaitalia.com хочеться побажати кожному українцю забезпеченого та безтурботного майбутнього. Після перемоги в Україні неодмінно настане мир та спокій. Тому, не забувайте донатити гроші на потреби ЗСУ та берегти себе та своїх близьких!

 
«Недовіра до страхових лайфових компаній приводить до таких реалій», - на останок зазначила Ірина, проілюструвавши свою думку фотографією італійського фотографа Enzo Dell’Acqua.

Фото: Enzo Dell’Acqua з виставки Kyiv Review


bottom of page