top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Як працює консульський підрозділ Посольства України в Італійській Республіці в умовах карантину

Враховуючи потреби громадян України, в умовах карантинних заходів консульським підрозділом Посольства України в Італійській Республіці (via Monte Pramaggiore 13, Roma 00141) відновлено регулярний прийом громадян України для вчинення консульських дій.

Прийом здійснюватиметься виключно за попереднім записом online на веб-сторінці за посиланням: https://online.mfa.gov.ua/

 
 

Реєстрація заявників на вчинення консульських дій здійснюватиметься виключно через зазначений вище сайт. При реєстрації на сайті ви маєте вносити про себе достовірні дані, у тому числі свою актуальну адресу електронної пошти, через яку буде відбуватися подальша комунікація між вами та консульством.

 
 

Процедура реєстрації на сайті є надзвичайно простою та є абсолютно безкоштовною. Кожен громадянин може самостійно її пройти, а тому, з метою дотримання вимог законодавства стосовно безпосередньої взаємодії відвідувачів і консульства, закликаємо уникати користування сумнівними посередницькими послугами сторонніх організацій.

Відвідувачі прийматимуться у дні і години, які вони оберуть самостійно на сайті для кожної окремої консульської дії – нотаріальні дії (посвідчення довіреностей, заяв, тотожності особи з фотокарткою тощо), подача документів для отримання нового закордонного паспорта, документи для одруження, консульський облік та інші консульські дії.

 
 

Звертаємо увагу, що консульські дії з оформлення Посвідчення на повернення в Україну, реєстрації громадянства дитини за народженням, оформлення документів для здійснення в Італії кремації чи вивезення в Україну для поховання померлих громадян України, будуть здійснюватися консульством без попереднього запису.

В порядку «живої черги» (без запису) в консульстві в Римі також залишається: в понеділок, вівторок та четвер з 15.00 до 16.30 год – видача готових закордонних паспортів (при собі мати попередній закордонний паспорт або довідку з поліції про втрату паспорта);

У разі потреби вчинення консульських дій для членів сім’ї просимо врахувати, що реєстрація на сайті має здійснюватися для членів сім’ї окремо з обиранням для кожної особи відповідного дня та години відвідування установи.

Консульське обслуговування відбувається виключно для тієї консульської дії, яку Ви обрали на сайті при бронюванні візиту. Якщо в консульстві при спілкуванні з Вами з’ясується, що Вам потрібна інша дія ніж та, що Ви обрали при реєстрації, Вам може бути відмовлено, оскільки на іншу, насправді потрібну Вам консульську дію, на цей день графік прийому вже може бути заповненим. У цьому зв’язку обирайте саме ті дії, які Вам потрібні.

При реєстрації на прийом online на вказану Вами електронну адресу буде додатково надіслано інформацію про запитувану Вами консульську дію, перелік документів та їх копій, які Ви маєте надати в консульстві, правила відвідування консульської установи.
 
При подачі документів до консульства в Римі на обраний Вами на сайті час слід обов’язково мати з собою:

- платіжну картку з відомим Вам кодом, на якій є кошти, що Ви маєте сплатити через термінал у приміщенні консульства (сплата за консульські дії відбувається виключно у безготівковій формі);

- оригінали необхідних документів та їх якісні копії (про перелік документів Вас буде поінформовано на вашу електронну адресу, яку Ви вказали при реєстрації на прийом до консульства).

Додатково про перелік необхідних документів і копій для подачі на вчинення відповідних консульських дій Ви можете ознайомитись за посиланням: https://italy.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya.

Прийом відвідувачів у приміщенні консульства здійснюється із суворим дотриманням санітарно-протиепідеміологічного режиму (наявність маски і рукавичок, обов’язкове дотримання дистанції між відвідувачами не менше одного метра при вході і безпосередньо в установі).

Звертаємо увагу на те, що прийом відвідувачів в консульстві в Римі не здійснюватиметься у вихідні та святкові, відповідно до законодавства України, дні.

 
 
У разі потреби, додаткову інформацію у робочі дні Ви можете отримати за номером 06 82003641, а також написавши до консульства на електронну адресу gc_it@mfa.gov.ua.
Телефон цілодобової «гарячої лінії» +39 351 988 68 23 (прохання телефонувати виключно у випадках загрози життю чи смерті громадян України).

Якщо Ви записалися на вчинення консульських дій, обрали день та час прийому, отримали відповідне підтвердження на адресу електронної пошти, АЛЕ розумієте, що з тих чи інших причин не можете прибути до консульства, прохання заздалегідь відмінити бронювання за посиланням, що приходить у повідомленні на електронну пошту. Таким чином Ви звільните час та дасте можливість іншим громадянам скористатися записом на прийом та вчинити необхідну їм консульські дію.

 
Урядом Італії прийнято рішення про перехід з 4 травня 2020 року до другої фази боротьби з епідемією коронавірусу, яка передбачатиме наступні правила:

- залишається чинною заборона на переміщення між регіонами. Переміщення до іншого регіону можливо тільки за умови невідкладної потреби (службова необхідність або з метою лікування), а також допускається повернення на місце реєстрації / проживання. Громадянам України й надалі дозволятиметься переїзд до інших регіонів з метою повернення на батьківщину, за умови наявності підтверджуючих документів(наприклад: квиток на літак) та заповненої персональної декларації;

- для переміщень в межах регіону зберігається вимога заповнювати персональну декларацію із зазначенням мети поїздки. Дозволено відвідувати рідних, але за умови дотримання дистанції та використання масок;

- дозволені похоронні церемонії, за участі до 15 осіб;

- дозволені прогулянки і заняття спортом на вулиці не тільки в навколо своїх будинків, а і у парках або скверах, але з суворим дотриманням відповідної дистанції між особами. У цьому зв’язку відкриваються громадські парки та вілли для прогулянок та занять спортом. Водночас, якщо площа парку не дозволяє дотримуватися дистанції міська влада може обмежити доступ;

- залишається чинною заборона проведення масових та розважальних заходів. А також залишаються закритими спортзали, басейни і термальні оздоровчі комплекси;

- дозволена робота будівельних компаній та окремих підприємств за умови суворого дотримання протоколів безпеки на робочому місці;

- відкриються бари та ресторани для обслуговування на винос або з доставкою додому. Перехід до повного режиму роботи ресторанів та барів буде відновлено у червні за умови забезпечення відстані між особами та профілактичних заходів. Крім цього, з 1 червня 2020 року мають запрацювати перукарні та салони краси;

- школи залишаться закритими до вересня;

- використання масок залишається обов'язковим в магазинах, офісах, транспорті, на підприємствах та в приміщеннях.

bottom of page