top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Як наживаються на коронавірусі українські фармацевти

««Провідні вчені» разом з «провідними фармацевтичними виробниками» і «провідними політиками» уже на повну займаються поширенням неправдивої інформації щодо засобів з профілактики коронавірусу. При цьому відверто маніпулюючи щодо того, про які захворювання йдеться» - ділиться на своїй сторінці у Facebook колишній виконувач обов’язків Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Пандемія коронавирусу в світі - не привід відмовлятися від можливості заробити. Так, мабуть, вирішили на каналі «1 + 1», який, як відомо, належить олігарху Ігору Коломойському.

«Національний інститут фтизіатрії і пульмонології, “Юрія-Фарм”, Олег Ляшко та медіа на зразок 1+1 поширюють фейки і нісенітниці щодо запобігання SARS-CoV-2! Начебто за висновком наших провідних вчених є препарат, який ефективно протидіє вірусу» - продовжує пані Уляна.

Це неправда і цілковите шахрайство! Поширення брехні та неперевіреної інформації в умовах пандемії і великого занепокоєння суспільства — це фактично злочин проти українців.

Детальний розбір ситуації тут: https://bit.ly/33mNAZx

Зараз не існує жодної профілактики проти вірусу окрім ретельного і частого миття рук, гігієни кашлю і чхання, практики не торкатися носа, рота і очей брудними руками та уникнення скупчень людей. Так само як і не існує спеціального лікування COVID-19. Лікування, що зараз існує, є симптоматичним.

МОЗ України застерігає від шахраїв, які продають псевдоліки від коронавірусу, а також закликає українців не довіряти цій інформації і не купувати сумнівні препарати. Зараз в світі не існує спеціальних ліків від COVID-19»!


В інформаційному просторі зараз маємо дуже багато прикладів, коли в медіа чи від лідерів думок з'являються якісь твердження від “провідних науковців” про дієвість того чи іншого препарата, які не підтверджені жодними науковими даними чи дослідженнями. Тому будьте уважні!

Перевіряйте джерела та інформацію на офіційних ресурсах.

Це можна робити тут:

➡ Оперативну ситуацію та поради щодо запобігання на сторінці Центр громадського здоров’я України ➡ На сторінці Міністерство охорони здоров'я УкраїниWorld Health Organization (WHO) та на сайті: https://www.who.int/World Health Organization UkraineCDC (Центрів з контролю та профілактики захворювань в США) та на сайті CDC: http://bit.ly/30GPvGU

Пам’ятайте, турбота про інформаційну гігієну — теж важливий аспект боротьби з вірусом. Що більше людей знатимуть про правдиві способи захисту, то скоріше ми подолаємо хворобу.

На цей кейс повинні оперативно відреагувати Національна поліція України і The Security Service of Ukraine.

bottom of page