top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Юрій Фединський вирушає у творче турне Європою

Американський бандурист українсько-ірландського походження Юрій Фединський організовує кобзарювання багатьма країнами та містами Європи.

Про це повідомив сам Юрій на своїй сторінці у Facebook 10 лютого 2020 року:

"Я б хотів повідомити всім про мою наступну кобзарську пригоду. Цього разу кобзарювання по Європі! Я буду їхати сам, своїм автом, що заповнене усякими унікальними та рідкісними "загубленими" інструментами. Цього разу буде ще два інстументи: "козацький торбан" та "панська бандура", які зараз в майстерні довершуються. Наразі гастроль влаштовується та планується. Я маю можливість їхати всюди та будь-де. Хочу їхати до громад діаспори, а також до університетів та організацій поза діаспорою. Всі акції є безкоштовні для всіх! Я сам забезпечую всі витрати. Місія гастролі - розповсюджування кобзарського слова і підтримка української громади за кордоном. Якщо хтось є зацікавлений допомагати організувати такий вечір заповнений історією, музикою, філософією та културою, будь ласка, пишіть мені через Фейсбук лист-запит. Знову, мені тільки потрібні число та місце, як культурний центр, школа, бібліотека чи навіть приватна хата. Дуже просто. Дуже ефективно. Дякую!"

За словами Фединського, його робота є непростою, адже «відродження цієї музичної традиції потребує кропітких досліджень». Особливо американець наголосив на складнощах у виготовленні автентичних музичних інструментів - кобз.

Фединський заснував кобзарський цех на Полтавщині, в селі Крячківка, де проводить літний кобзарський табір та навчає майстрування та музикування на вересаївській кобзі, кобзарській бандурі, панській бандурі, мамаївській кобзі, лірі, торбані і гуслі. Там проводиться фестиваль «Древо Роду Кобзарського». Він проводив експедиції Україною й за кордоном у пошуках архаїчних інструментів, створючи архів. Гастролював Україною, як соло, так і з ансамблями.

Як відомо, у сталінські часи таке явище як мандрівні співці-кобзарі практично зникло, головним чином через репресії з боку радянської влади. Сьогодні ж, Юрій готовий вирушити у мандрівку Європою та ознайомити кожного охочого з своїм мистецтвом. Вже навіть опублікував карту, де представленні міста, громади яких є зацікавленими в проекті "Kobzaring Across Europe".

«Місія гастролей – розповсюджування кобзарського слова та підтримка української громади за кордоном», - відзначив Фединський.

Творча подорож пройде у березні-квітні. Кобзар планує відвідати Польщу, Угорщину, Чехію, Німеччину, Бельгію, Італії та інші країни. У вас є можливість запросити Юрія і у своє місто, написавши йому в приват - Facebook.

bottom of page