top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Юрій Сак розповів про роботу української команди в Італії, про діагностику та лікування коронавірусу

4 квітня група з 20-ти українських медиків вилетіла в Італію для допомоги місцевим колегам в боротьбі з коронавірусом.  Їх направили в провінцію Марке, де була найбільша кількість хворих та померлих від коронавірусу. Департамент комунікації МВС України вдалося поспілкуватися з керівником госпіталю МВС в Київській області Юрієм Саком, який розповів про роботу української команди, правила карантину, що діють в Італії, про діагностику та лікування коронавірусу, алгоритми доправлення пацієнта із симптомами хвороби в лікарню.
 

Місце прибуття: Італія, місто Пезаро, провінція Марке, узбережжя Адріатичного моря, курортне містечко, з населенням близько 70 тисяч осіб.

 
 
Про жорсткі правила карантину:

«Коли ми приїхали, то не побачили практично жодної людини на вулиці, тому що введені жорсткі правила карантину. Коли ми виходили з готелю, де живемо, нас кілька разів зупиняла поліція і ми пояснювали, що ми лікарі з України і тільки після цього нас або супроводжували, або відпускали. Хочу зауважити, що жорсткі правила карантину, які були введені в Італії, дали свій результат. Тут дуже великі штрафи, якщо ти виходиш без нагальної потреби. В українській діаспорі нам пояснили, що штрафи можуть бути від 300 євро і до тюремного ув’язнення. Італійці дуже налякані тим, що вони мають велику  захворюваність і смертність від коронавірусу».

 
 
Про українську команду:

«Нас було розділено на дві групи по 10 осіб, ми працюємо в місті Пезаро, інша група працює в місті Урбіно, це десь за 100 км від нас, це все одна провінція Марке. Нас сюди направили, оскільки саме в цій провінції була найбільша кількість захворівши і, на жаль, померлих пацієнтів.

Наша група складається з п’яти лікарів МВС  та п’яти осіб з МОЗ, з них одна дівчина – лікар, інші – медсестри. Робочий день починається о 08:00 до 14:00, це перша зміна. Друга зміна з 14:00 до 20:00. Ще є нічні зміни – з 20:00 до 08:00. Лікарі на нічні зміни не ходять, лише медсестри.  Ми ходимо зранку до обіду, після обіду ходимо в госпіталь.

На сьогодні навантаження на лікарів та медсестер не настільки велике, як було два тижні тому, коли був пік поступлення хворих до шпиталю. Тоді у приймальному відділенні знаходилось понад 70 осіб знаходилися лише в приймальному відділенні».

 
 
Алгоритм госпіталізації пацієнтів з симптомами коронавірусу:

«Звернення до лікарні відбувається наступним чином: якщо пацієнт відчуває якісь проблеми зі здоров’ям, або він сам приходить до лікарні, якщо стан здоров’я дозволяє, або викликається швидка допомога. Швидка допомога обладнана усім необхідним, що потрібно для перевезення таких пацієнтів. Як ми бачили, машини швидкої допомогою повністю заклеєні плівкою, яка обробляється і весь персонал також знаходиться в захисних костюмах. Оскільки важко сказати пацієнт з позитивними чи негативними симптомами коронавірусу. Діагностика відбувається в цій лікарні. Пацієнт доставляється в приймальне відділені, де з ним починають працювати лікарі та медсестри. Збирається анамнез, що хворого турбує, робиться електрокардіограма, забирається аналіз венозної та артеріальної крові, береться ПЛР-діагностика на наявність або відсутність коранавірусу.

Вони проводять ПЛР-діагностику з задньої стінки глотки та з носу, результати будуть готові наступного дня. Якщо пацієнт потребує допомоги, то в приймальному відділені вона йому надається. Тут є все необхідне обладнання. Після цього, якщо у пацієнта позитивний результат на коронавірус, то він переміщується в інше відділення.

Два тижні тому навантаження було дуже велике, я питав, чи хтось з лікарів переводився, вони кажуть, що ніхто не звільнився і не переводився, не дивлячись на те, що медичні працівники теж захворіли на коронавірус.

Всі протоколи, всі схеми лікування, які вони застосовують, все нам передають. Вони розуміють, чому ми тут і для чого це робимо, тому все відкрито».

bottom of page