top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Що потрібно знати про евакуацію українців з Італії

«Корисна інформація для тих, кому потрібно повернутись додому та тим кого поставили в незручне становище обмеженням виїзду з Італії чи скасованими авіарейсами» - ділиться важливою інформацією юрист бюро перекладів «Калина» Ігор Дорож на своїй сторінці у facebook.

Стрімке поширення коронавірусної інфекції у світі стало глобальним викликом для всього людства. 13 березня Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус наголосив, що саме Європа стала епіцентром пандемії COVID-19.

Країни по всьому світу вживають надзвичайні заходи для запобігання поширенню інфекції та захисту населення від наслідків хвороби.

Оскільки від коронавірусної інфекції ще не існує вакцини, найефективнішими засобами протидії пандемії визнані обмеження пересування людей і режим карантину.

Уряд України на позачерговому засіданні Кабінетах міністрів прийняв рішення про екстрену евакуацію українців з Італії через поширення коронавіруса. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

"Уряд доручив Міністерству інфраструктури спільно з Міністерством охорони здоров'я, Міністерство закордонних справ україни і Міністерством внутрішніх справ забезпечити невідкладну евакуацію громадян України із зони спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19 в Італійській Республіці", - повідомили в уряді.
  • Евакуація українців, що знаходяться на території консульського округу Посольства України в Римі (Регіони Італії: Тоскана, Умбрія, Лаціо, Абруццо, Молізе, Сардинія; Респбліка Сан-Марино або Мальта). Ваші дії дуже прості - необхідно надіслати листа на електронну адресу: cons_ua@libero.it .

УВАГА деталі про інформацію, яку потрібно вказувати в листі:

1. Ваше Прізвище, ім'я та по батькові, дату народження місце проживання в Україні; 2. Контактний номер телефону (краще номер на якому є whatsapp чи viber); 3. Коли ви прибули в Італію та на якій підставі (по безвізу, візі або пермессо); 4. Де перебували на території Італії (регіон або провінція); 5. Чи маєте особливі потреби (обмежені можливості).

  • Евакуація українців, що знаходяться на території консульського округу Генерального консульства України в Неаполі (регіони Кампанія, Сицилія, Пулья, Базиліката та Калабрія) Надішліть листа на електронну адресу: gc_itn@mfa.gov.ua

У разі здійснення евакуації будьте готові до того, що вас можуть помістити в Україні на обсервацію на 14 днів.
  • Евакуація українців, що знаходяться на території консульського округу Генерального консульства України в Мілані (Регіони Північної Італії: Валь Д’Аоста, Венето, Емілья-Романья, Лігурія, Ломбардія, П’ємонт, Фріулі-Венеція-Джулія та автономні провінції Тренто та Больдзано).

Консульські прийоми громадян тимчасово припиняються, тому дипломати просять громадян звертатись до установ в дистанційному режимі. У разі виникнення надзвичайної ситуації (втрата документів, смерть родича, дорожньо-транспортна пригода, арешт тощо) необхідно звертатися на гарячу лінію: 🔰РИМ +39 351 988 68 23 gc_it@mfa.gov.ua

🔰МІЛАН +39 348 725 40 38 gc_itm@mfa.gov.ua

🔰НЕАПОЛЬ +39 327 736 48 22 gc_itn@mfa.gov.ua

Нагадаємо, на засіданні Ради національної безпеки і оборони 13 березня ухвалили рішення про закриття кордону України з 16 березня на два тижні.
bottom of page