top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Що нам відомо про «Sanatoria 2020»?

Однією з найбільш витратних статей італійського бюджету є нелегальна імміграція в країну: кабмін щорічно повинен передбачити в бюджеті витрати на утримання центрів розміщення, термінове медичне обслуговування, соціальні програми, шкільну освіту нелегалів і їх сімей.
 
 

Значної шкоди італійській економіці завдає і робота «на чорно» іммігрантів, які не мають дозволу на проживання в Італії.

Таким чином, час від часу італійська влада прагне проводити кампанії з легалізації нелегалів.

Отримати статус легального резидента можливо під час проведення кампанії під назвою «Sanatoria»: в цей період нелегальні іммігранти, які проживають в Італії без дозволу на проживання, можуть подати запит на легалізацію.

Амністія нелегально проживають в Італії мігрантів проходить після видання відповідного законодавчого декрету під однойменною назвою «Sanatoria».

 
 
Якою буде санаторія в 2020 році?

Сектори господарства які підпадають під легалізацію: сільське господарство, тваринництво, рибальство, аквакультура, допомога людьми із захворюваннями або обмеженими можливостями (доглядальниці), домашні працівники (colf, садівники, мажордоми, шофери, які працюють у сім'ї).

Скористатися легалізацією зможуть:

Іноземці, які в минулому мали дозвіл на проживання, але їх дія завершилася і документ не було поновлено. Особи, які нелегально перебувають на території Італії із 8 березня 2020 року.

Запит може подати:

• роботодавець (за наявності),

• працівник, за відсутності робочих стосунків.

Якщо у працівника нема роботодавця, йому видадуть тимчасовий дозвіл на проживання на 6 місяців для пошуку роботи. За цей час працівник повинен знайти роботодавця, готового укласти із ним робочий контракт. Після цього, його тимчасовий дозвіл на проживання конвертують у постійний дозвіл на проживання із робочих мотивів.

Якщо у працівника є роботодавець, йому видадуть постійний дозвіл на проживання на усю тривалість робочого контракту.

Запит слід подавати з 1 червня по 15 липня.

За відсутності роботодавця, для отримання тимчасового дозволу на проживання, запит слід подати у Квестуру.

Якщо у вас є роботодавець, запит слід подавати у національний інститут соціального захисту Inps і Єдиний відділ по імміграції (sportello unico per l’immigrazione).

Вартість легалізації

Якщо запит подаватиме роботодавець, що виявить бажання укласти робочий контракт, він повинен сплатити 400 євро за кожного працівника.

Якщо іноземець не має роботодавця, він подаватиме запит самостійно, сплативши 160 євро.

Термін дії дозволів на проживання

Іноземці, які в минулому мали дозвіл на проживання, термін дії якого закінчився, які не виїхали з країни до 8 березня 2020 року, зможуть подати заяву на отримання дозволу на тимчасове проживання для пошуку роботи. Дозвіл на тимчасове проживання може тривати від трьох до шести місяців.

Якщо іноземці, які подають заявку, знаходять роботу, дозвіл на тимчасове проживання перетворюється на чотиримісячний дозвіл на проживання. Тим не менше, хто вживає цю процедуру, повинен продемонструвати, що раніше вже працював у професійних секторах, на які впливає указ.

Хто НЕ зможе легалізуватися:

• Буде відхилено заявки роботодавців, засуджених протягом останніх 5 років за сприяння нелегальній імміграції.

• Якщо працівник не отримає робочий контракт до визначеного періоду.

• Іноземці, засуджені за злочини, передбачені статтею 380 Кримінального кодексу, за злочини проти особистої свободи, за торгівлю наркотиками, за експлуатацію проституції для сприяння імміграції чи нелегальній еміграції.

• Будуть відхилені заявки, заявники яких подали неправдиву інформацію.

bottom of page