top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Чи накаже Зеленський везти хворих на коронавірус з ОРДЛО в Україну?

З 16 березня за наказом Командувача об’єднаних сил на контрольних пунктах в’їзду-виїзду з тимчасово окупованих частин Луганської та Донецької областей на два тижні забороняється перетин КПВВ в обох напрямках. Про це повідомили в Луганській ОДА. Згідно з повідомленням, вийняток щодо повернення на українську частину зробили тільки для громадян, які мають постійну реєстрацію на підконтрольній Україні території.

Тим часом, коронавірус поширюється і на окупованих територіях Донбасу. Відповідну заяву оприлюднила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці в Facebook.

"За минулий тиждень близько 600 місцевих жителів звернулися до лікарів з симптомами ГРВІ. Крім того, з підозрою на пневмонію - 91 людина. На жаль, аналогічна інформація стосовно захворюваності на тимчасово окупованій території Криму відсутня" - написала Денісова, посилаючись на отриману інформацію від ГО "Східної правозахисної групи".

Незважаючи на загрозу поширення коронавірусу та підозри на зараження, за останні дні на окупованому Донбасі пройшло декілька масових акцій та спортивних змагань, у тому числі дитячих. Також окупаційна влада анонсувала 17 березня проведення спортивних студентських ігор, де прийняли участь студенти 16 вишів. Про це повідомило Інформаційне агентство "Вчасно".

"Чує серце, що вже дуже скоро Зеленський виявить турботу і накаже везти хворих звідти сюди. Хороша «фішечка». І Путіну сподобається" - прокоментував політолог Михайло Басараб.

Перш ніж прийняти таке рішення, політолог закликає Президента дати собі відповіді на такі питання:

«Перше. Захист війська від недуги, а особливо хлопців і дівчат на передку, вже добре пропрацювали? Друге. На невідкладну і адекватну допомогу держави точно можуть розраховувати всі наші громадяни у найвіддаленіших закутках країни і в прифротнових районах? Третє. Ми точно впевнені, що Україна має все необхідне і в достатній кількості для гідної відсічі вірусу і для подолання економічних наслідків? Зараз влада має закликати міжнародне співтовариство спрямувати на окуповані території всю необхідну допомогу, аби захистити тамтешнє населення, бо Росія порушує свої обов‘язки. Захист здоров‘я мешканців ОРДЛО – це передусім клопіт окупанта, який здіснює контроль над цими територіями. Так визначає міжнародне право. Україна, зі свого боку, забезпечить безперешкодний транзит обладнання, лікарів і медикаментів для ОРДЛО. Омбудсмен Денисова, до речі, вже звернулася до відповідних міжнародних організацій. В цьому напрямку треба працювати й надалі. І жодних «фішечок». Не той час і не ті обставини», – пише Басараб.

bottom of page