top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

ЧИМ КОРОНАВІРУС ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ГРИПУ

У Всесвітній організації охорони здоров’я пояснили різницю між симптомами грипу та коронавірусом. Про це на пресконференції в Женеві заявив директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейєсус.

Головна відмінність коронавірусу від грипу полягає в тому, що COVID19 викликає більш важке захворювання, ніж сезонний грип. Тоді як більшість населення в світі вже має імунітет до сезонних штамів грипу, китайський коронавірус є новим, тож до нього імунітету ще немає.

«Це унікальний вірус з унікальними характеристиками. Але і COVID-2019, і грип викликають проблеми з диханням і розповсюджуються одним і тим же способом – через маленькі краплинки рідини з рота та носа хворого», – каже очільник ВООЗ.

Як видно з інфографіки, особливих відмінностей перераховані захворювання не мають. Про те, що симптоми грипу та коронавірусу неможливо відрізнити одразу говорив заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко, коментуючи ситуацію з поширенням коронавірусу. Хіба що ви нещодавно побували в країнах, де вже був лабораторно підтверджений коронавірус.

«Відрізнити відразу симптоми грипу та коронавірусу неможливо, тому що є певні симптоми і є певний туристичний або анамнез подорожі, – зазначив Віктор Ляшко. – І саме цей анамнез подорожі входить до питання клінічного визначення випадку, і він повинен відображати. Раніше було, наприклад, коли з’являлися температура, кашель та інші симптоми пневмонії тяжкої, тоді відразу цей випадок відносили до підозрілих і далі відбувалося опитування: чи відвідувала людина Китайську народну республіку, а зараз розширено перелік тих країн, що зафіксовано як внутрішні країни передачі».

Щоб захистити себе від зараження як коронавірусом, так і звичними для нас грипом чи ГРВІ, слід дотримуватись правил особистої гігієни, спілкуватися із людиною, яка має симптоми грипоподібного захворювання, на відстані в півтора-два метри, провітрювання приміщення і робити вологе прибирання.

Станом на ранок 10 березня 2020 року у світі було зареєстровано 114 219 випадків захворювання COVID-19, з них 4024  закінчились смертю, у той же час 64 147 (56,2%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 33 295 випадків у 103 країнах/територіях/регіонах.

5 важливих фактів, які треба знати про коронавірус COVID-19
  1. Повна світова статистика підтверджених випадків зараження, кількість пацієнтів, які загинули та одужали після COVID-19, померлих по країнах зібрана тут й постійно оновлюється.

  2. У групі найвищого ризику смерті через COVID-19 - люди, старші за 60 років, пацієнти з діабетом, гіпертонією, серцево-судинними хворобами, хронічна респіраторною хворобою та раком. Водночас, шанси заразитись мають всі люди не залежно від віку.

  3. Діти та підлітки найлегше переживають хворобу - лише 2.5% інфікованих, молодших за 19 років, мали важке або критично важке (0.2% випадків) протікання хвороби. Випадків смерті дітей до 10 років немає. Науковці пов'язують це із сильнішим імунітетом в дітей і порівнюють COVID-19 із іншими хворобами, як-то вітрянка, кір і попередні спалахи коронавірусу SARS та MERS, які у дітей протікають легше.

  4. Чоловіки й жінки мають однакові шанси заразитися, проте смертність через COVID-19 серед жінок нижча, ніж серед чоловіків - 2.8% проти 4.7%. Науковці припускають, що це пов'язано тим, що жінки краще стежать за своїм здоров'ям і рідше за чоловіків курять цигарки. Зокрема, це справедливо для Китаю, де за даними 2015 року, палили понад 52% чоловіків і 2.7% жінок.Декілька жінок народили дітей, будучи зараженими, і вірус не передався дитині ані після народження, ані під час годування грудьми. Водночас, Центр з контролю й запобігання хворобам США нагадав, що вагітні жінки можуть бути більш вразливими до вірусних респіраторних інфекцій, зокрема, COVID-19.

  5. Найпоширеніші симптоми підтверджених випадках захворювання: лихоманка – підвищену температуру фіксували у майже 90% випадків. Далі йде сухий кашель – 70% випадків, у третині випадків – втома та вироблення мокротиння. Інші симптоми включають задишку, запалення горла, головний біль, біль у м'язах чи суглобах, озноб.
bottom of page