top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Цього тижня в Італії рекордно висока температура повітря. Як правильно пережити спеку в місті?

На цьому тижні Італія має намір пережити свою першу теплову хвилю в цьому році, в найближчі дні зростання температури, що очікується, досягне найвищих показників за останні 30-ть років.

Про це повідомляє The Local.

 
 

Більша частина країни насолоджувалася приємною теплою і сонячною погодою протягом липня. Але найближчими днями гарячі потоки повітря проникнуть з півночі Африки, підвищуючи вологість під час перетину Середземного моря і створюючи спекотні умови в південній Європі.

"Після надзвичайно прохолодної першої частини літа в Італії, починаючи з понеділка, субтропічний антициклон повернеться до Середземномор’я, що означає сильну хвилю спеки на нашому півострові", - сказав метеоролог Андреа Вуоло італійському агентству новин Ansa.

Північноафриканський антициклон викличе різке підвищення температури, особливо в середині тижня, коли очікуються піки у 38-40°C.

У четвер у Римі і Флоренції буде 37°C, в Мілані температура досягне 35°C. Венеція може очікувати відносно прохолодну температуру з 31°C на цьому тижні. 
 
Як пережити спеку?

Уникати прогулянок під сонцем

Тривалі прогулянки під прямим сонячним світлом можуть призвести до теплового удару чи перегрівання. Найперше таких прогулянок мають уникати люди із хронічними захворюваннями серцево-судинної та дихальної систем, із цукровим діабетом та із проблемами щитовидної залози.

 

Пийте воду

Кількість води, яку варто пити, залежить від активності впродовж дня. Рекомендується під час спеки носити із собою пляшку води і робити кілька ковтків кожних 20-30 хвилин. Особливо під час прогулянок.

 

Носити одяг з довгими рукавами із натуральних тканин та головні убори

Під час спеки варто носити вільний одяг із довгими рукавами, яке покриває тіло. Він має бути світлим та із натуральних тканин: так одяг буде пропускати повітря, відбивати сонячні промені та захищати шкіру від різних шкідливих процесів під дією сонця.

 

Вмиватись та обливатися водою


Вмиватись або обливатися водою під час спеки можна, так ми охолоджуємо верхній шар шкіри і запобігаємо перегріванню інших органів.

 

Наносити засоби із SPF

Рекомендую використовувати засоби із рівнем захисту 30 SPF, адже це оптимальний рівень, для міста його достатньо. Частота нанесення залежить від того, як довго ми перебуваємо на сонці. На пляжі варто оновлювати покриття після кожного купання. А для міста можна наносити захист зранку перед виходом.

 

Відмовитись від жирної та солоної їжі, а їсти більше свіжі фрукти та овочі

У літній період раджу скоротити кількість жирних і солодких страв, бо вони важче перетравлюються. Або й узагалі відмовитись від них. Улітку нам потрібно менше калорій: організму не треба витрачати енергію, щоб зігрітись. А з такою їжею можна легко перевищити денний калораж.

Цілком нормально, якщо на період сильної спеки хочеться їсти лише овочі та фрукти. Лікарі радять слухати свій організм і робити так, як буде комфортно. Але водночас стежити, щоб тіло отримувало достатньо поживних речовин.

 

Відмовитись від солодких напоїв та алкоголю

Не варто в спеку вживати солодкі газовані напої та алкоголь, оскільки цукор та спирт сприяють зневодненню і спрагу не втамують. Раджу також зменшити споживання кави, бо вона теж виводить воду з організму.

bottom of page