top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Хто такий «нульовий пацієнт»? І чому його ідентифікація є важливою?!

З поширенням епідемії Сovid-19 дослідники намагаються визначити першу людину, яка захворіла на коронавірус, так званого «нульового пацієнта».

Як зазначає інтернет видання BBC, рівень генетичного аналізу сьогодні дозволяє простежити походження вірусу через тих, хто ним заразився. Разом з епідеміологічними дослідженнями вчені можуть визначити людей, які, можливо, захворіли першими і почали поширювати хворобу, спровокувавши таким чином спалах.

Саме результати такого дослідження можуть дати відповіді на важливі запитання, як, коли і чому почалася епідемія. Це також може зупинити поширення інфекції або запобігти майбутнім спалахам.

Влада Китаю спочатку повідомила, що перший випадок коронавірусу стався 31 грудня. Багато перших випадків вірусної пневмонії негайно пов'язали з ринком морепродуктів та тварин в Ухані. Саме тут зафіксовані майже 82% всіх випадків (понад 75 000 хворих) у Китаї, за даними Університету Джона Хопкінса.

Втім, дослідження китайських вчених, опубліковане в медичному журналі Lancet, стверджує, що вперше діагноз Covid-19 поставили 1 грудня 2019 року (тобто набагато раніше). І головне, ця людина не мала "контакту" з морепродуктами з ринку Хуанань. Зазначає BBC.

Наразі найбільш ймовірною залишається гіпотеза ВООЗ про те, що спалах коронавірусу розпочався на ринку, а сам Сovid-19, вочевидь, передався від живої тварини людині-господарю, від якої потім почалося розповсюдження серед людей.

«Десь у китайському небі летить кажан, залишаючи дорогою свій послід у лісовому ґрунті. Дика тварина, можливо, панголін, що винюхує комах серед листя, підхоплює інфекцію через екскременти. Новий вірус циркулює в дикій природі, доки, зрештою, заражену тварину не зловлять. Тоді хвороба передається людині, яка розносить її далі. Так народжується глобальний спалах».

В Італії від ускладнень, спричинених коронавірусною інфекцією, вже померли 6 820 людей. Загалом кількість хворих на коронавірус Covid-2019 у країні перевищила 69 тисяч людей.

Як повідомляє ANSA, Медики в Італії вилікували від COVID-19 «нульового пацієнта» — носія коронавірусу, від якого почалося поширення по всій країні. 38-річний чоловік з Кодоньо був виписаний з лікарні в Павії в понеділок, 23 березня.

Пацієнта доставили до лікарні Кодоньо 19 лютого, але через погіршення стану 21-22 лютого його перевели у відділення інтенсивної терапії лікарні Павії. 9 березня він почав самостійно дихати.

«Мені пощастило, залишайся вдома. Знову дихати - найпрекрасніша річ», - заявив він в відео на Facebook.
bottom of page