top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Халатність італійського журналіста чи навмисне спотворення дійсності?

«Після дипломатичного втручання, дописів українських журналістів та небайдужих громадян, автор прибрав слова «російський» зі своєї публікації, але так і не наважився до кінця назвати речі своїми іменами: АН225 Мрія - це український літак!» - зазначив представник Посольства України в Італії.
 
 
 

Нещодавно в соцмережах розгорілась дискусія, спричинена статтею італійського журналіста Давіде Барточчіні під назвою «Антонов 225: гігант небес».

Журналіст у статті , не до кінця ознайомившись з матеріалом чи, можливо, навмисно вказавши неправильні данні, прив’язав походження українського Ан-225 «Мрія» з Росією.

Коли не тільки назва, але й кольорова гамма, яка є оздобленням літака, вказує на країну походження - Україну!

 
 

На зауваження представників української діаспори в Італії, які одразу вказали на помилку в тексті, журналіст з легковажністю почав огризатись, навіть більше – звинуватив коментаторів у наклепах в його співпраці з Путіним та ймовірній винагороді, за таку дезінформацію.

 
 
Лише після втручання представників Посольства Україні в Італії, на третій день конфлікту текст статті був відредагований та, зрештою, Барточінні так і не вказав, якою мовою звучить оригінальна назва «Небесного гіганта».

Після подій 2013-14 років в Україні та російсько-української війни, яка уже сьомий рік забирає життя українців, питання самоідентифікації, як механізму формування ідентичності гостро стоїть на поверхні суспільної дискусії.

Сьогодні, з бурхливим розвитком інформаційного суспільства, масштабністю телекомунікаційних мереж, розвитком і поширенням сучасних технологій уже дивно чути, коли Україну називають «Маленькою Росією», а слово «Мрія» перекладають з російської мови.

 

Італія, на жаль, залишається однією з найбільш лояльних країн Російській Федерації, та місцем де російська дезінформація успішно діє на свідомість одурених Європейців.

Це виклик не тільки для українських дипломатів, але й української громади, діаспори, щоб єднатись та діяти єдиним фронтом у цій інформаційній війні.

bottom of page