top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

У Римі відбувся показ документального фільму "Маріуполь. Невтрачена надія"

У Римі, 20 вересня, відбувся показ фільму "Маріуполь. Невтрачена надія".
Facebook

Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, виступив голосом українців перед європейськими партнерами, показавши на прикладі одного міста усю трагедію народу. Захід Офіс Омбудсмана організував спільно з Омбудсманом Італії та Регіону Лаціо Маріно Фарделлі.


"Холод, голод, страх, зруйновані будинки й близькість смерті — все це стало реальністю жителів Маріуполя після початку блокади. Це життя розділене на “до” і “після”. Також окремо зупинився на злочинах росіян у місті: вбивствах і каліцтвах мирного населення, знищеннях об’єктів культури, перешкоджанню евакуації та намаганню доставити маріупольцям гуманітарні вантажі, депортації та фільтрації", - наголосив під час події Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.



facebook

За даними місцевої влади, число загиблих мирних жителів у Маріуполі – близько 25 000 осіб, серед них – і діти! Інфраструктура міста знищена на 90%. А російська армія депортує цивільне населення з окупованих територій до Росії, у тому числі – дітей. За офіційними даними близько 20 тисяч українських дітей викрала РФ, проте число може бути більшим!


Дмитро Лубінець закликав міжнародних партнерів:
  • визнати дії росії у Маріуполі геноцидом українського народу;

  • визнати дії російської армії воєнними злочинами, а президента Путіна – воєнним злочинцем;

  • продовжувати підтримувати Україну, зокрема на шляху вступу до НАТО та ЄС;

  • долучатися до документування фактів злочинів Росії, а також – створення спеціального міжнародного трибуналу.

facebook

Це кіно — є свідченням про війну росії проти України від простих людей, які прожили у Маріуполі перший місяць вторгнення. Фільм побудовано на щоденниках маріупольської журналістки Надії Сухорукової: вона нотувала те, що бачила навкруги себе у цей час.

П’ять маріупольців розказують свій досвід життя всередині війни. Психіка кожної жінки та дитини була понівечена цими подіями і потребує психологічної реабілітації. Усю необхідну підтримку українським мамам надають у реабілітаційному таборі фонду “Маша”, там професійні психологи, шляхом інтенсивних занять та практик, повертають жінкам спокій та впевненість у собі, навіть якщо ті пережили насильство чи окупацію. Підтримати роботу реабілітаційного табору можна на платформі dobro.ua: благодійний проєкт “Незламна сила”

«Впевнений, що працюючи разом, ми переможемо ворога, який є загрозою для всього цивілізованого світу! А отже – Маріуполь стане знову європейським процвітаючим містом», - констатував Дмитро Лубінець.

Уповноважений подякував нашим міжнародним партнерам – президенту регіональної ради Лаціо АнтонеллоАурігемма, представниці Ради Європи Ліліт Данегіан-Босслер, президенту Міжнародного інституту омбудсмана, Омбудсману Австралії Крісу Фільду, послу України в Італії Ярославу Мельнику, які долучилися до цього заходу!


«Маріуполь. Невтрачена надія» став першим фільмом у циклі з документальних стрічок про війну росії проти України, якими опікується Об’єднання Українських Продюсерів (ОУП), створене у березні 2022. До ОУП увійшли семеро досвідчених ТБ та кіно- продюсерів. Їх об’єднала мета показувати правду, знімаючи кіно про передумови, хід та наслідки російської агресії проти України.


Зараз ОУП має вже чотири завершені стрічки, й у виробництві перебувають ще дев’ять документальних фільмів та один художній. А книжка зі спогадами Надії Сухорукової з Маріуполя незабаром побачить світ у видавництві «Лабораторія» й буде представлена на найбільшій світовій книжковій виставці у Франкфурті вже восени цього року.


Подивитися фільм вже зараз може кожен охочий на YouTube. https://www.youtube.com/watch?v=q05wJtU6uEs

bottom of page