top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Умови отримання тимчасового захисту в Італії.

Відповідно до рішення Ради Європейського Союзу особи, які вимушені залишити Україну у зв’язку з війною, зможуть отримати тимчасовий захист у європейських країнах.
Хто саме може отримати тимчасовий захист
  • Громадяни України;

  • Громадяни третіх країн або особи без громадянства, документовані посвідкою на постійне проживання в Україні;

  • Родичі таких осіб.

Згадані особи матимуть право на житло, роботу, медичну допомогу та освіту в державах ЄС.Отримати захист можуть і ті українці, які опинилися за кордоном до 24 лютого. Рішення Ради ЄС поширюється і на тих, хто евакуювався до початку вторгнення РФ в Україну, або, перебуваючи на території ЄС у зв’язку з роботою чи відпусткою, не встиг повернутися в Україну.

Тимчасовий захист діятиме протягом 1 року. Цей термін може бути продовжено, або ж, після покращення ситуації в Україні механізм може бути достроково скасовано.

Українці, які рятуються від війни, після перетину кордону автоматично отримують тимчасовий захист. Вони в праві прямувати до тієї країни ЄС, де їм буде зручніше знайти місце для тимчасового проживання.


В Італії кожен українець матиме право вирішити, чи просити про надання статусу біженця, чи краще оформити дозвіл на проживання з однієї з можливих підстав:
  • возз’єднання сім’ї (ricongiungimento familiare),

  • спеціальний захист (motivi di protezione sociale / calamità / protezione sussidiaria).

За аналогією з іншими державами ЄС в Італії розглядається можливість запровадження окремого виду або адаптації одного з існуючих видів дозволів на проживання до директиви Ради ЄС (очікуємо на можливі зміни в законодавстві Італії).

Українці, які вирішили подати заяву на отримання статусу біженця, будуть вимушені залишатися в Італії впродовж усього часу розгляду такої заяви. Чекати доведеться не один місяць. При цьому документи, що посвідчують особу громадянина України будуть вилучені італійськими органами влади.

За роз’ясненнями щодо можливих варіантів легалізації перебування в Італії у кожній конкретній ситуації просимо звертатися безпосередньо до місцевого міграційного відділу поліції (Questura).

bottom of page