top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Українські медики, які прибули з гуманітарною місією, залишаться в Італії до 25 квітня!

Напередодні Великодніх свят, 17 квітня, представники Посольства України в Італії завітали до українських медиків, які працюють у регіоні Марке в містах Пезаро та Урбіно, де у рамках гуманітарної місії допомагають місцевим лікарям боротися з коронавірусною інфекцією.
 
 
Дипломати привезли медикам Паски та солодощі доставлені з України, щоб вони мали можливість відзначити Великдень та ознайомити італійських колег з традиціями українського святкування Христового Воскресіння.
 
 

Того ж дня, в п’ятницю 17 квітня, співробітники Посольства України в Італії та українські медики зустрілись з мером міста Убріно Мауріціо Гамбіні.

Під час зустрічі мер окремо відзначив самовіддану роботу та професіоналізм українських медиків, які за покликом серця прийшли на допомогу Італії у складний для країни час та наголосив, що коронавірус – це глобальний ворог, якого можна подолати лише спільними зусиллями.
 
 

Українські лікарі, у свою чергу, висловили вдячність меру Урбіно за теплу зустріч та гостинність, а також важливий досвід, отриманий під час роботи у медичних закладах регіону.

Про це повідомляє Посольство України в Італії.

 

Сьогодні, 20 квітня, на онлайн-брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що українські медики, які уже два тижні надають допомогу італійським колегам в регіоні Марке в Італії, залишаться там до 25 квітня.

«Відрядження повинно було тривати два тижні, але було звернення італійської сторони щодо продовження ще на тиждень, тобто, до 25 квітня, перебування наших медичних працівників в Італії. Після погодження цього з нашими фахівцями, які там перебувають, щодо отримання згоди від них, що вони готові залишитися, ми продовжили їм відповідне відрядження. Тому повертаються вони 25 квітня», - сказав Степанов.
 
 

В соцмережах та суспільстві, після опублікування інформації про гуманітарну допомогу Італії, з’явилось чимало критики в сторону влади, мовляв самі не маємо, а іншим допомогу надаємо.

Відповідаючи на запитання журналістів, наскільки було розумно, враховуючи нестачу кадрів, відправляти українських лікарів з гуманітарною місією до Італії, заступник міністра Віктор Ляшко зазначив, що в Україні немає критичного навантаження на систему охорони здоров’я, а 20 лікарів матимуть гарну можливість навчитися реагувати в критичній ситуації.

Ще тиждень тому було завантажено тільки 8% апаратів ШВЛ, які призначені для допомоги хворим на коронавірусну хворобу.

«Вони повернуться й розкажуть нам, як правильно організовувати процес надання медичної допомоги при масових надходженнях хворих, процес санітарного сортування, визначення пріоритетності, кому і як транспортувати, коли передавати пацієнта до інтенсивної терапії і т.д.. Коли ти бачиш це вживу, на практиці, на конвеєрі, це не те саме, що моделювання», - пояснив Ляшко.
 

Як ми повідомляли, 4 квітня 20 українських медиків, з яких 13 лікарів та 7 медсестер, полетіли допомагати італійським лікарям у боротьбі з COVID-19.

 
 
За даними цивільного захисту Італії, на 19 квітня в країні зафіксовано 482 летальні випадки, тоді як днем раніше було 575. Крім того, в Італії зберігається тенденція до зниження кількості пацієнтів з коронавірусом у відділеннях інтенсивної терапії, їх кількість становить 2 733, що на 79 пацієнтів менше, ніж у попередню добу.
bottom of page