top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Українські медики, що повернулись з Італії, проходять обсервацію в одному з санаторіїв під Києвом

20 українських медиків-добровольців, серед яких 10 лікарів системи МОЗ та 10 представників системи охорони здоров'я МВС, повернулись з Італії, де майже три тижні допомагали боротись з коронавірусною інфекцією Covid-19.

Повідомляється на офіційному сайті МВС України.

 
 

Членів української гуманітарної місії зустрічали в аеропорту «Жуляни» 23 квітня.

 
 
«Наразі, 20 українських медпрацівників що повернулись з Італії, проходять обсервацію в одному з санаторіїв під Києвом. Усі вони повернулись в доброму настрої – усі здорові», - сьогодні, 24 квітня, під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.
 
 

Варто зазначити, що всі медики перед вильотом пройшли тести на коронавірус, і вони показали негативний результат. Однак вони будуть перебувати на обсервації та ділитись з колегами-співвітчизниками досвідом у боротьбі з Covid-19 через відеоконференції. За словами заступника міністра охорони здоров'я Ірини Микитчак, уже спланована серія телеконференцій для того, щоб поділитися набутим досвідом з колегами, які працюють з важкими пацієнтами.

 
«Перебувати в епіцентрі, щодня контактувати з хворими і не захворіти можна. Тримаємо хвіст трубою і допомагаємо іншим» - написав на сторінці у Facebook медбрат 17-ї лікарні Києва та член делегації медиків, що повернулись з Італії, Гліб Бітюков.
 
«Після проходження обсервації, лікарі, які напередодні повернулись з охопленої коронавірусом Італії, зможуть поділитись своїм досвідом з широким загалом. Він пов'язаний зі схемою та підходом до лікування, а також маршрутом потрапляння хворих до лікарень» - зазначив очільник МОЗ України Максим Степанов.

Українські медики вивчали процес діагностики та лікування пацієнтів, ознайомились з протоколами лікування та ліками, які застосовуються, а також були присутніми при хірургічних втручаннях.

 
 
«Хочу подякувати всім українцям, які нас підтримували, керівництву держави, адже всі надані засоби захисту нам знадобилися. Також дякую італійській стороні, яка нас добре прийняла та поділилася тим досвідом, який ми будемо застосовувати тут. Дякую за професіоналізм команді, яка за дуже короткий термін зібралася з усієї країни», - зазначив вчора на прес-конференції член української делегації керівник системи охорони здоров’я МВС у Київській області Юрій Сак.
 
 

З нагоди поверненням українських медиків в Україну, Міністерство культури та інформаційної політики опублікувало на своїй сторінці у Facebook відео, створене в рамках онлайн - проєкту «#Культура_Не_Зупиняється (#LaCulturaNonSiFerma)», який спільно здійснюють МКІП, Національна опера України ім. Шевченка, Посольство Італії та Італійський інститут культури в Україні.

«Відео присвячується медичним працівникам і співробітникам служб надзвичайних ситуацій Італії, України та всіх країн світу, які протягом уже багатьох тижнів ризикують своїм життям заради нашого порятунку», - йдеться у повідомленні МКІП.
 
 
Тим часом, падіння кількості активних хворих на коронавірусну хворобу в Італії триває четвертий день поспіль. Наразі 106 848 пацієнтів перебувають на лікуванні, це на 851-го менше, ніж вчора.

В Італії з початку пандемії коронавірусу одужало 57 576 осіб, протягом вчорашнього дня їх кількість зросла на 3033 особи. Це найбільша кількість тих, хто одужав, з початку епідемії. Понад мільйон італійців перевірили на наявність коронавірусу. За даними Служби цивільного захисту, на вчора загальна кількість проведених тестів становить 1 579 909. Згідно з данимиWorldometer, кількість підтверджених випадків коронавірусу в Італії на 23 квітня становить 189 973.

bottom of page