top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Українські медики долучаться до своїх італійських колег у спільній боротьбі з пандемією Covid 19

"Щойно завершилась розмова Міністрів Д.Кулеби та Л. Ді Майо. Вже завтра українські медики долучаються до своїх італійських колег у спільній боротьбі з новим смертельним викликом – пандемією Covid 19!" - про це повідомило Посольство України в Італії у facebook.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ №129/2020 від 3 квітня про надання гуманітарної допомоги Італійській Республіці. Документом передбачається, що бригада українських медиків вирушить до Італії для допомоги в боротьбі з пандемією COVID-19 та обміну досвідом. Частина лікарів буде визначена Міністерством охорони здоров’я України, інші - Міністерством внутрішніх справ.

«Я щойно розмовляв з моїм українським колегою Дмитром Кулебою. Завтра в Італію прибудуть медичні матеріали та група з 13 лікарів та 7 медсестер. Вони поїдуть у регіоні Марке та надаватимуть підтримку нашому медичному персоналу» - повідомив Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо.
«Українські фахівці отримають неоціненний досвід, допоки в нас немає піку хвороби. І повернуться, коли будуть найбільш потрібні вдома. Цей досвід не можна нічим замінити. За цей час ми просунемося вперед у лікуванні COVID-19 і матимемо фахівців, які вивчать різні випадки лікування в Італії», - зазначив Зеленський.

Наголошується, що Україна забезпечить оплату та захист лікарям, а італійська сторона - проживання та харчування.

«Лікарі матимуть найкращий захист, усі спецзасоби: найнадійніші захисні костюми, окуляри, достатньо рукавичок, маски. Це взаємна допомога, адже Італія теж надасть свою допомогу. Ми координуємося щодо цього», - зазначив глава держави.

bottom of page