top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Українсько-італійський діалог у сфері культури

Міністерство культури та інформаційної політики запросило італійські реставраційні школи та експертів для спільних наукових досліджень окремих об’єктів української спадщини.

Повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Фейсбуці.

 
 
"Італійська щирість відчувається навіть через зум-мітинги. Разом зі заступницею з питань європейської інтеграції Світланою Фоменко обговорили з Послом Італії П’єром Франческо Дзадзо такі теми:
  1. Запросили італійські реставраційні школи та експертів для спільних наукових досліджень окремих об’єктів нашої спадщини. Вже зазначав раніше, що в Україні брак професійних реставраторів, а «Велика реставрація» потребує більше кадрів, ніж ми маємо. До того ж, Україна вже має досвід у співробітництві із Міжнародним центром вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ІККРОМ).

  2. Можливості для співпраці у культурних проектах: театральних, кіно, відновлення замків і заповідників тощо. Також італійська сторона висловила інтерес щодо фільмування на території України. Сподіваюся, що наслідком стане якісний кінопродукт.

  3. Представлення України на Венеціанській бієнале сучасного мистецтва. Зокрема, сприяння щодо розміщення національного павільйону України на території Арсенале", - написав Ткаченко.


Нагадуємо, Міністерство культури та інформаційної політики завершило 2 квітня перший прийом заявок на участь у відборі проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в межах програми «Велике будівництво».

У межах програми упродовж трьох років планується відреставрувати та добудувати близько 150 культурних пам'яток в усіх регіонах України.
bottom of page