top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Український фільм «Цей дощ ніколи не закінчиться» переміг на фестивалі документального кіно в Італії

Фільм української режисерки-документалістки Аліни Горлової «Цей дощ ніколи не закінчиться» завоював нагороду «Кращий повнометражний документальний фільм» на кінофестивалі Festival dei Popoli у Флоренції (Італія).
 
 

йдеться на Facebook- cторінці фестивалю.

 

«Цей дощ ніколи не закінчиться» створено у співпраці України, Латвії, Німеччини та Катару.

Фільм розповідає історію 20-річного Андрія Сулеймана і його сім’ї, яка втекла від війни в Сирії. Втікаючи від однієї війни, вони потрапили туди, де почалася інша. В Україні Андрій стає волонтером Червоного Хреста. Батько хлопця незабаром помирає, і Андрій приймає рішення поховати його тіло в Сирії.

Через пандемію COVID-19 Festival dei Popoli – як і багато заходів цього року – відбувся онлайн.

 
Аліна Горлова – режисерка, авторка фільмів «Явних проявів немає» і «Холодний яр». «Цей дощ ніколи не скінчиться» - третя документальна робота режисерки, але перша з таким хронометражем.

Кошторис - 190 тисяч євро. Кіно чорно-біле, за словами режисерки, це надає «візуальної рими» сирійським, українським, німецьким локаціям.

 
 
«Друзі, щиро дякую за привітання! - написала на своїй сторінці у facebook Аліна горлова. - Всією командою тішимося, що наш фільм зміг здобути свою першу нагороду. Дякую жюрі, особливо за такий цікавий стейтмент: “Україні довелося стати ареною для найжахливіших трагедій 20-го століття: Голодомор, Голокост, Чорнобиль. Сьогодні, слугуючи одними з воріт до Європейського Союзу, країна стала транзитною територією для притулку мігрантів та жертв воєн, розгорнутих навколо - від Донбасу до Сирії. «Цей дощ ніколи не скінчиться» ілюструє темну ауру місця, якого торкнулася історія, використовуючи потужні чорно-білі кадри, що нагадують велику школу неігрового радянського кіно”.
 

Кадр із фільму

 

У своїй рецензії на фільм європейський журнал про документальне кіно Modern Times Review зазначив:

«Окрім майстерної режисури, є центральне питання, яке проходить через новий фільм Аліни Горлової “Цей дощ ніколи не скінчиться" та попередній – “Явних проявів немає” та робить обидва фільми такими переконливими: що спонукає людину служити країні, яка не завжди цінує жертву? Це головоломка, навколо якої камера Аліни Горлової танцює, але ніколи не вирішує остаточно».
 

Кадр із фільму

 

У своїй рецензії на фільм Cineuropa пише про незвичний режисерський підхід до вічної теми війни та миру:

«Аліна Горлова надала свіжий погляд циклу “війна-мир” через те, що втілила у чорно-білому зображенні своєрідне розділення на інь та янь, та обрала Андрія головним героєм насиченої (і частково відстороненої) притчи».
 

У день світової прем'єри фільму на найбільшому у світі фестивалі документального кіно IDFA був презентований офіційний постер, створений Dartsia Bondarchuk за кураторства WOLF Consultants.

 
Творча команда фільму: Режисерка – Аліна Горлова. Кінооператор – В’ячеслав Цвєтков (“Брама”, “Парфенон”, “Маріуполіс”, “Solitude”, “Земля блакитна, ніби апельсин” та ін.). Звукорежисер – Василь Явтушенко. Монтажери – Ольга Журба, Семен Мозговий, Аліна Горлова. Сценарісти – Аліна Горлова, Максим Наконечний. Продюсер – Максим Наконечний (TABOR Production). Лінійна продюсерка – Олена Яковицька (TABOR Production).

Нагадаємо, у травні проєкт документального фільму “Цей дощ ніколи не скінчиться” (“Поміж війн”) – проєкт з найбільшим міжнародним потенціалом – підтримав Український інститут і надав на промоцію за кордоном до 150 тис. грн.

Попередня стрічка Аліни Горлової – «Явних проявів немає» про боротьбу жінки-ветерана російсько-української війни з посттравматичним стресовим розладом отримала 4 нагороди на міжнародному фестивалі DocuDays UA в 2017 році, нагороду «за видатну східноєвропейську картину» міжнародного конкурсу фестивалю в Лейпцигу «DOK Leipzig» в 2018 році і була номінована на премію Української Кіноакадемії «Золота Дзиґа» за кращий документальний фільм в 2019 році.

bottom of page