top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Українська школа в Мілані відкриває двері юним школярам

«Народ мій є! Народ мій завжди буде! - написала на своїй сторінці у фейсбук Оксана Остафійчук. — Школа імені Соломії Крушельницької в Мілані відкрилася! Запрошуємо всіх хто ще забув приєднатися до нашої спільноти, щоб разом вивчати мову, мандрувати сторінками історії та вивчати звичаї нашого народу і, просто, щоб подружитися! Тільки разом МИ СИЛА!!!».
 
 
17 жовтня, в фінансово-економічній столиці Італії — Мілані відкрили суботню школу імені Соломії Крушельницької для українських та змішаних сімей. Тут викладатимуть українську мову та літературу, історію та культуру, народознавство. Привітні вчителі, україномовне середовище, невимушена атмосфера та нові знайомства сприятимуть плідному та цікавому навчанню!
 
 

З кожним роком українців в Італії більшає. Причини приїзду не такі як раніше — заробітки. Сьогодні більшість з мігрантів приїжджають на постійне місце проживання. Багатотисячна громада потребує українських шкіл та осередків. Уже декілька років успішно існує недільна школа при Греко-католицькій церкві в Мілані, проте, не всі українці є її парафіянами. Саме тому ідея громадської школи виникла сама собою.

 
 

Наталія Федорович, вчителька української мови та літератури, зазначила в інтерв’ю інтернет-виданню «Шпальта», що ідея створити українську школу виникла давно, але можливість її втілення з’явилася лише цьогоріч.

«Навіть у такий непростий час нам вдалося відкрити школу стаціонарно. Завдяки ініціативним українцям, зокрема таким як Марія Забіяка (голова громадсько-культурної організації «Відроджена Україна»), мерія виділила приміщення у Мілані та ми розпочали підготовку. Перед відкриттям ми консультувалися з багатьма подібними закладами в інших країнах. Про нас знає і допомагає нам консул у Мілані».

Заняття проводитимуться щосуботи у післяобідню пору по три години. Окрім уже зазначених предметів, передбачили й заняття з педагогами з музики, хореографії, психологом.

 
 
За офіційними даними Міністерства внутрішніх справ Італії, станом на 2019 рік 239 424 громадян України мають дійсні дозволи на проживання в Італійській Республіці. Українці становлять 6,3% всіх громадян, які не є членами ЄС, і займають четверте місце серед громад на території Італії. 54% від загальної кількості громадян України в Італії перебувають у північних регіонах країни.

Чимало українських шкіл закордоном завдяки угоді з Міжнародною Українською школою МУШ, створеної при Міністерстві Освіти України, дають можливість своїм учням отримувати табелі та атестати зрілості про закінчення середньої освіти та поступати у вищі навчальні заклади України на загальних підставах. Багато представників української молоді закордоном ще не обрали у якій країні жити в майбутньому, тому такий документ не втрачає своєї актуальності. Двічі на рік, для атестації школярів, з Києва приїжджає державна комісія МУШ. До цього відповідального моменту учнів готує колектив професійних педагогів, з досвідом роботи й в Україні, і в Італії. Однією з таких шкіл у світі є українська школа «Престиж» у Римі.

bottom of page