top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Українська телеведуча, начхавши на застереження Міністерства закордонних справ, відпочиває у Венеції

Нещодавно, 8 березня, на своїй офіційній сторінці у facebook відома українська телеведуча каналу 1+1 Соломія Вітвіцька похизувалась фотографіями з Венеції (Італія).

Публікація телеведучої зібрала чимало негативних коментарів. Мовляв, як безвідповідально їхати в епіцентр розповсюдження коронавірусу COVID-19, начхавши на всі застереження Міністерств закордонних справ та Охорони здоров'я!

Повертаюся з Італії до Києва, я та дівчата вирішили добровільно самоізолюватися на 14 діб під контролем лікаря. У нас немає жодних симптомів, температура в нормі. Однак щоб не хвилювати колег, друзів та всіх навколо, - ми на це йдемо. Тож, наразі Ви не побачите нас в місті чи в ефірі ТСН, хіба що дамо коментарі по скайпу), - написала телеведуча 10 березня, повертаючись з Мілану.

Очевидно, що для Вітвіцької це жест доброї волі, а не свідома необхідність!

У зв’язку з подальшим загостренням епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням в Італії захворювання, викликаного новим типом коронавірусу (2019-nCoV), Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до Італійської Республіки!

Співвітчизникам, які продовжують перебувати в Італії, необхідно виявляти підвищену увагу та обережність, дотримуватись рекомендацій та законних вимог місцевих органів влади, вживати необхідних запобіжних заходів для забезпечення власної безпеки, зокрема, що стосується обмежень щодо переміщення всередині країни та місць проживання, уникати скупчень людей, а також повідомити про своє місце перебування та контактні дані до найближчої консульської установи України або зареєструватися на вебресурсі ДРУГ.

Громадянам України, які наразі перебувають в країні, просимо слідкувати за рекомендаціями, що розроблені Міністерством охорони здоров’я Італії, а саме:

  • Регулярно і ретельно мити руки (щонайменше впродовж 20 секунд, водою і милом або дизенфікуючими для рук спиртовмісними (60%) засобами;

  • Уникати близьких контактів із особами, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань (триматися на відстані щонайменше 1 м від осіб, які кашляють чи пчихають);

  • Не торкатися руками очей, носа і рота (у разі контакту із зараженою поверхнею руки можуть передавати вірус до тіла);

  • Прикривати паперовою хустинкою рот і ніс, коли кашляєте чи пчихаєте;

  • Користуватися антивірусними препаратами чи антибіотиками слід лише у разі, якщо вони прописані лікарем;

  • Регулярно протирати поверхню (на робочому місці, у квартирі тощо) хімічними дезінфікуючими засобами («убити» коронавірус можуть засоби із вмістом відбілювача/candeggina, хлора/cloro, розчинників/solventi, 75-відсоткового етанола/etanolo al 75%, пероцтової кислоти/acido peracetico, хлороформу/cloroformio);

  • Використовувати маску у разі підозри щодо захворювання або при допомозі хворим;

  • Не вважаються небезпечними товари, виготовлені у Китаї чи пакунки, отримані з Китаю (коронавірус не має здатності жити занадто довго на поверхні);

  • Завжди мити руки після контакту із тваринами.

У разі підвищеної температури тіла, кашлю, утрудненого дихання або при поверненні з країн, найбільш ураджених коронавірусом, телефонувати на номер «гарячої» лінії 1500.

Нагадуємо, що відповідний страховий поліс є необхідним громадянам України для подорожей за кордон.

Додаткова інформація:http://www.salute.gov.it/nuovocoronavirus

Загальнонаціональний цілодобовий номер телефону з питань коронавірусу – 1500.

Просимо громадян України відстежувати інформацію на сайтах Посольства України в Італії (https://italy.mfa.gov.ua), Генерального консульства України в Мілані (https://milan.mfa.gov.ua), Генерального консульства України в Неаполі (https://naples.mfa.gov.ua) та МЗС України (https://mfa.gov.ua/ua).

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися за номерами «гарячих ліній» на території Італії до Посольства України в Італії (+39 3519 886 823), Генерального консульства України в Мілані (+39 3487 254 038) та Генерального консульства України в Неаполі (+39 327 736 48 22).

Повідомляємо вас, що облдержадміністрації «проблемних» областей активували безкоштовні номери телефонів для того, щоб громадяни могли отримати необхідну їм інформацію стосовно цієї небезпечної інфекції, довідатись про заходи, які здійснюються в області, щоб протистояти їй, а також повідомити департамент охорони здоров'я облдержадміністрації про випадки зараження:

П'ЄМОНТЕ: 800.333.444

ВАЛЛЕ Д'АОСТА: 800.122.121

ЛОМБАРДÌЯ: 800.894.545

ПІВДЕННИЙ ТIРОЛЬ: 800.751.751

ВÈНЕТО: 800.462.340

ФРІУЛІ ВЕНЕЦІЯ ДЖЮЛІЯ: 800.500.300

ЕМІЛІЯ-РОМАНЬЯ: 800.033.033

ТОСКАНА: 800.556.060

УМБРІЯ: 800.636.363

МАРКЕ: 800.936.677

ЛАЦІО: 800.118. 800

КАМПАНІЯ: 800.909.699

ПУЛЬЯ: 800.713.931

bottom of page