top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Україна та Італія повністю зняли обмеження на польоти між країнами

Україна та Італія повністю зняли обмеження на польоти між країнами, повідомили в авіакомпанії Wizz Air, яка анонсувала запуск 17 нових маршрутів між країнами.
 
 
«Минулого тижня Україна підписала нову угоду про авіаперевезення, яке повністю лібералізувало ринок між двома країнами. Після цього італійське управління цивільної авіації (ENAC) надало права на маршрути Wizz Air», - відзначили в лоу-кост.

Режим польотів за принципом «відкритого неба» між Італією і Україною ініціювала ще в 2015 році Державна авіаційна служба України (Державіаслужба). Він почав діяти в 2016 році. Влада могла допустити на будь-який маршрут будь-яку авіакомпанію.

Однак 31 січня 2020 році ENAC повідомили Україну, що українські авіакомпанії отримали досить багато прав на маршрути. Це стало фактично червоним світлом на видачу нових дозволів на авіалінії, через що Державіаслужба спочатку відхилила заявки SkyUp, який хотів розширити свою присутність на ринку польотів між Україною та Італією.

Причиною таких дій влади Італії є бажання розвивати місцевий авіаційний ринок і отримувати податки в місцевий бюджет. Це можливо, коли польоти виконує авіакомпанія, яка базується в Італії та наймає місцевий персонал. Раніше таку роль виконував лоу-кост Ernest Airlines, однак він призупинив польоти в січні 2020 року. Його маршрути відразу спробувала підхопити SkyUp, однак зіткнувся з перешкодами.

У березні 2020 року ENAC видав права на 11 маршрутів з Італії в Україну ірландському лоу-косту Ryanair, який має бази в країні і наймає місцевий персонал. Пізніше авіакомпанія анонсувала ще шість маршрутів, збільшивши їх загальну кількість до 17.

Слідом за відкриттям бази Wizz Air і працевлаштування місцевого персоналу в Мілані угорський лоу-кост отримав зелене світло від італійської влади на запуск 17 маршрутів в Україну.

В результаті такої тактики ENAC зміг стримати експансію в країну українських авіакомпаній, надавши перевагу лоу-костам, що базуються в Італії. Після цього необхідність обмежувати авіасполучення між країнами зникла.

bottom of page