top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Україна сьогодні евакуює своїх громадян з італійського міста Тревізо у регіоні Венето

Спеціальний рейс для евакуації  українців, які зараз перебувають в Італії, відправлять 15 березня з міжнародного аеропорту Бориспіль в італійське місто Тревізо.

Про це під час брифінгу повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій:

«Попередньо, це буде о другій половині дня, після обіду. Час ще узгоджується. У тому числі, як зазначив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, ми хочемо не тільки 110-112 громадян забрати, а більше».

Нагадуємо, 12 березня два автобуси з понад сотнею українців зупинили на кордоні Італії та Словенії після того, як останні закрили кордон через спалах коронавірусу.

Зі слів пасажирів, поліція Словенії намагалася вигнати українців з паркінгу на КПП, закликаючи туристів повертатися в Італію. Водночас у багатьох громадян України закінчується граничний строк перебування в країнах ЄС, тому їх можуть звинуватити в порушенні законодавства і депортувати. Пасажирам автобусів довелось зв'язуватись з консулами МЗС України в Італії, Словенії та Австрії, які у відповідь обіцяли допомогти їм.

Таким чином, уже 13 березня у своєму зверненні до українського народу президент Зеленський зазначив, що цими вихідними спеціальний борт поверне додому українців, які застрягли на кордоні Італії та Словенії, а також що через три доби Україна закриває регулярне авіасполучення.

"За цей час ви повинні повернутися додому. Ті, хто з об'єктивних причин не встигне, мають звернутися до українських консульств. У спільній взаємодії з українськими компаніями вони будуть повернуті додому нерегулярними рейсами", - розповів глава держави.

Також зазначається у повідомленнях, що 17 березня Україна закриває авіасполучення, щоб запобігти поширенню коронавіруса. Українців, які не зможуть чи не встигнуть повернутися до цього часу додому, будуть повертати нерегулярними рейсами.

Не забувайте реєструватись у системі  «ДРУГ», яка є досить ефективним інструментом попередження, за потреби – розшуку та надання сприяння громадянам України в разі надзвичайних подій за кордоном – природних катаклізмів, соціальних заворушень, військових конфліктів.

У разі виникнення надзвичайної ситуації в країні, до якої Ви зареєструвалися, система надішле актуальну інформацію у формі текстового повідомлення на Ваш номер телефону або повідомлення на електронну адресу. Крім того, посольство чи консульство України матимуть можливість встановити зв’язок з Вами або з особами, яких Ви зазначили у анкеті.


bottom of page