top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Україна очима іноземця у фотовиставці «Kyiv Review - Touching the ukrainian soul»

У приміщенні Харківського національного академічного театру опери та балету, 12 травня, відбулось офіційне відкриття фотовиставки письменника, музиканта, викладача, майстра сенсорної світлини Енцо Делль‘ Аква.

Прем’єра фотовиставки у Харкові - це перший етап українського мистецького туру фотохудожника.

 
 
Kyiv review — це сенсорна фотовиставка, яка у форматі об’ємного сприйняття показує людей та українську дійсність у понад 200 світлинах, роликах та відео. У ній фотограф спробував передати суперечливе: мир та приховану війну, багатство та бідність, терміновість та стан «підвішеності». Ця виставка руйнує стереотипи, в яких Україна — країна без історії та визначних пам’яток. Фотосвітлини доводять, що Україна надзвичайно багата країна і їй є що показати світові.
 
 

Виставковий проєкт влаштовано під патронатом Муніципалітету міста Мілана, Генерального Консульства України у співдії з Харківською обласною державною адміністрацією, за організаційної підтримки Департаменту культури і туризму та Італійської культурної асоціації «Україна плюс - Мілан».


«Це не просто виставка, вона сенсорна. Її мета – відтворити той емоційний стан у глядача, який зумів відчути автор. Автор хоче розповісти про Україну мовою мистецтва. На його думку, в такий спосіб, більше людей зможе відкрити для себе Україну по-новому. Він хоче дати зрозуміти, що те, що зараз діється в нас, може статися будь-де. Фото для виставки він зробив, коли побував у Києві в серпні 2019 і 2020 року. У 2019 році він потрапив на урочистості до Дня незалежності, там побачив марш матерів, сини, яких загинули на війні. Фотограф відчув атмосферу «підвішеності», його фотороботи зберегли це відчуття», - розповідає Голова культурної асоціації «Україна плюс - Мілан» Ірина Луць.

Експозиція була запланована на листопад 2020 року, але все зупинилося через карантин та жорсткі обмеження. Після Харкова експозиція поїде з туром по Україні: 12-21 травня — Харків, 28 травня-17 червня — Київ, 24 червеня — Одеса та кінець липня - середина серпня — Львів. Потім експозиція повернеться в Мілан, а згодом її побачать у Європі.

 
 

Всі анонси й останні новини шукайте на сторінці фотографа та сторінці проєкту у фейсбуці: Kyiv Review — Touching the ukrainian soul.

«Проєкт Kyiv review розповідає про актуальне та важливе — про життя людей. Тому ніколи не застаріє, адже загальні поняття, емоції та цінності — поза часом. Життя є життям», - розповідає Енцо Дель'Аква.

Цим проєктом організатори закликають переусвідомити Україну та глянути на неї по-новому, очима іноземця: тут є і фото матері з Донбасу, сина якої забрала війна, і веселі знімки мирного життя. Виставку варто не сприймати розумом, а відчувати серцем. Її мета — показати сучасні реалії України, привернути до неї увагу іноземців, а головне — зацікавити самих українців поглянути на свою країну збоку.

 

Захід організований за сприяння Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації

 

Харків став першим містом, в якому показали світлини італійського художника. Не зважаючи на те, що на фото відображений Київ, в кожній з робіт можна побачити будь-яке інше місто України, адже на фото глядач споглядає не лише об'єкти, але і настрої та атмосферу.

«Ми живемо у дуже бурхливому світі, і сьогоднішня виставка мене вразила тим, що вона дає можливість замислитись. Поставити життя «на паузу» і просто отримати емоції», - зазначив заступник голови Харківської облдержадміністрації Антон Деньгуб на відкритті виставки.
 
 
 

Фото: ХНАТОБ

 
«Для мене це велика честь - бути тут. Я приїхав з Мілану, але Харків мені нагадує моє рідне місто. І те, що ця виставка проходить тут, уже показує нашу схожість. Насправді українці та італійці схожі за своїм менталітетом», - розповів італійський фотограф.
 

Фото: ХНАТОБ

 

Довершеним закінченням вечора на Великій сцені театру стала опера «Травіата» великого італійського композитора Джузеппе Верді, якого сучасники називали голосом своєї країни.

Фото: ХНАТОБ

bottom of page