top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Україна отримала підтримку з боку італійської сторони в питанні "Кримської платформи" та не тільки.

12 травня у режимі онлайн відбулась зустріч делегацій Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва на чолі з О.Мережком та Комітету у закордонних справах Палати Депутатів Італії на чолі з П'єро Фассіно за участю послів України в Італії та Італії в Україні.

Про це повідомляє Посольство України в Італії.

 
 

Під час зустрічі сторони обговорили внутрішню ситуацію в Україні у контексті явної російської агресії, міжпарламентську співпрацю, хід мінського процесу, ініціативу "Кримська платформа", реформи в Україні, кроки нашої держави на шляху до євроатлантичної інтеграції, тощо.

У рамках заходу члени комітету ВРУ спростували поширені в Італії проросійські наративи, які висловлювались окремим італійськими співрозмовниками, висвітлюючи дії та наміри РФ на окупованих українських територіях, що не лише становить загрозу Україні та європейським країнам, але й, загалом, руйнує міжнародну систему безпеки.

У свою чергу, П'єро Фассіно наголосив на підтримці з боку італійської сторони територіальної цілісності та суверенітету України, а також української ініціативи «Кримська платформи» та реформ на шляху зближення з ЄС.

«Кримська платформа» – це новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною. Він має на меті підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму; відповіді викликам безпеки; посилення міжнародного тиску на Росію; запобігання подальшим порушенням прав людини; захист жертв окупаційного режиму та зрештою деокупація Криму. Україна активно пропонує іншим державам приєднатися до цієї міжнародної ініціативи.

Довготермінова ціль ініціативи – створити широку міжнародну коаліцію для реалізації стратегії деокупації Криму. Короткостроковим завданням Кримської платформи є фактична задача утримати цю тему, знайти нові шляхи для того, щоб більш гучно ми могли говорити про те, що минулі сім років фактично лише нарощується окупація – це весь спектр від гуманітарного до безпекових викликів. І не дозволити забути це питання.

Перший саміт міжнародної «Кримської платформи» запланований на 23 серпня в Києві. Триває підготовча робота в цьому напрямі.

bottom of page