top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Спецрейс для евакуації українців уже 23 березня з Неаполя

Внаслідок запроваджених країнами обмежень для вільного пересування, у тому числі між Італією, Мальтою та Україною, багато хто з українських громадян опинились у скрутному становищі і не змогли вчасно повернутися додому!
фото — Беларусь сегодня

Для цього українські дипломатичні установи на території Італії та Мальти наполегливо працюють, не залишаючи українських громадян сам на сам зі своїми проблемами!

Ми уже писали як нещодавно, завдяки злагодженій роботі з органами державної влади України та Італії, було організовано гуманітарний спецрейс, який вивіз з Венеції людей, що протягом трьох діб були змушені залишатися без елементарних гігієнічних умов на італійсько - словенському кордоні через закриття кордону словенською стороною. Два автобуси наших співгромадян, сім’ї з маленькими дітьми, а також всі інші бажаючи, які зголосилися на цей рейс та змогли завчасно прибути на пункт вильоту, були успішно доставлені додому увечері 15 березня.

Робота українських дипломатів дозволила понад 160 українським водіям автотранспортних засобів, які провели чотири ночі на цьому ж кордоні, успішно продовжити свій шлях до України.

Втім, Посольство та Генеральні Консульства на території Італії продовжують цілодобово отримувати звернення, які поповнюють списки людей, що потребують допомоги!

Станом на 18 березня список осіб, які хочуть виїхати до України з Італії становить 424 особи, а з Мальти – 43 особи.

Ці дані опрацьовуються профільними відомствами у Києві аби визначити можливості організації спецрейсів за оптимальними цінами, принаймні з місць найбільшого скупчення наших співвітчизників.

Ілюстративне фото Фото ДПСУ

На 23 березня планується ще один спецрейс для евакуації наших громадян з Італії, цього разу місце зустрічі – Неаполь.

Багато, з бажаючих повернутись додому, вже придбали квитки на рейс SkyUp Airlines за маршрутом Неаполь-Київ (аеропорт Бориспіль) запланований на 23 березня о 12.15 (прибуття – 15.50).

Але вільні місця ще залишаються, тому організатори наполегливо радять подбати про своє повернення до України у разі якщо ви не маєте можливості залишатись в Італії до закінчення карантину.

«Прохання для тих, хто вже повідомив Посольство чи консульства України в Італії про своє бажання повернутись додому й цими днями придбає квиток на літак SkyUp Airlines, написати про це до відповідних українських дипломатичних представництв!» - наголошує на цьому пресслужба Посольства України в Італії.

А також просять не забувати, що 17 березня на всій території Італії запроваджено новий зразок особистої декларації, яку мають заповнювати всі особи, що залишають свої помешкання у період карантину.

В даному автосертифікаті обов'язково вказується чи Ви були серед уражених, чи з підозрою на домашньому карантині. Якщо ви вкажете недостовірні дані, будете покарані штрафом до 206€, або позбавленням волі до 2-3х місяців. Якщо людина, що має вірус і знаходиться дома під наглядом медичних структур, навіть безсинптомна, покине без вагомих причин своє місце карантину, то до неї можуть бути впроваджені серйозніші міри , як позбавлення волі до 21 року, як за навмисне вбивство.

Обов'язково заповніть таку декларацію для переїзду до аеропорту м.Неаполь!

Лише за останні дні, як повідомляють представники МЗС України, 125 рейсів з різних країн світу повернули додому 23 тисячі українців.

«Хочемо багатьох з вас заспокоїти – для організації спецрейсів в Україну ми продовжуємо працювати з українськими авіакомпаніями. Щойно будуть прийняті рішенні щодо таких рейсів ми обов'язково вас поінформуємо! Тож, уклінно просимо зберігати спокій, виконувати всі приписи італійських органів державної влади та берегти себе! Здоров'я всім нам та залишаймося на зв'язку!» - повідомляється у повідомленні Посольства України в Італії.

bottom of page