top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Скільки українців повернулось в Україну та що на них чекає по поверненні

Через стрімке поширення в світі нового коронавірусу COVID-19, на цих вихідних з Нью-Йорку та Москви повернулося додому загалом 1075 українців.

Посол України в США Володимир Єльченко уточнив, що на борту перебувають 359 пасажирів.

«Дякуємо всім, хто долучився до організації перельоту! Бережіть себе!», - написав посол у Twitter.

Того ж дня, 28 березня, із Москви вирушив поїзд із 716 громадянами України. До вагона можна було потрапити після проходження температурного скринінгу. Зупинявся потяг лише один раз - у зв'язку з митним контролем.

Днем раніше, впродовж 27 березня, 22 тисячі українців пішки повернулися додому. Про це повідомила пресслужба Державної прикордонної служби України. Найбільше осіб було оформлено на в’їзд в пунктах пропуску: "Ягодин" - 6,5 тисячі, "Краківець" - 6,5 тисячі, "Рава-Руська" - 4,7 тисячі, "Чоп" - 2,2 тисячі, "Вилок" - понад 800, "Лужанка" - 800, "Ужгород" - 700 громадян.

На тлі спалаху нової коронавірусної інфекції, станом на 21:00 неділі, 29 березня, з-за кордону евакуювали 144 698 українців. Тим часом 27 наших громадян лікуються від COVID-19 в іноземних медзакладах. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України у Facebook

Найбільше, а саме п'ятеро українців, захворіли на нову коронавірусну інфекцію в Італії. Ще по четверо отримують медичну допомогу у Німеччині та Домініканській Республіці, троє в Австрії, по двоє в Об'єднаних Арабських Еміратах, Нігерії та Польщі, а також по одному в Іспанії, США, Нідерландах, Швейцарії та на Сейшельських островах. 

На карантині сьогодні перебуває 174 наших громадянин. Також повідомляється, що восьмеро українців вже одужали та виписалися з закордонних медзакладів. За кордоном від коронавірусу померли чотири українки.

 

Як зазначив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, евакуація українців з-за кордону через коронавірус триватиме кілька місяців. У МЗС очікують три великі хвилі евакуації.

Дмитро Кулеба rbc.ua
"Зараз іде перша хвиля евакуації, ті, хто реально злякався і зрозумів, що треба їхати додому. Є друга, прихована хвиля. Вони думають: "Та це все фігня, треба пересидіти". Буде третя хвиля, коли в країнах Європи почнеться економічна рецесія. Людей почнуть звільняти, і вони поїдуть додому. Тому це не процес, який закінчиться відразу, ось вивезли людей і сказали: "Супер, усе скінчилося, вітаємо з перемогою". Я думаю, усе це триватиме кілька місяців", – сказав Кулеба
 

З метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, 29 березня 2020 р. Урядом України прийнято постанову № 241, якою, зокрема, передбачено, що особи, які відвідували країни/регіони із місцевою передачею вірусу в громаді, вважаються такими, що мали контакт з хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, і підлягають обов’язковій обсервації (ізоляції) протягом 14 днів після перетину державного кордону у спеціалізованих закладах, які визначаються Київською міською, обласними державними адміністраціями.

Вирішивши повернутись в Україну, прийміть до уваги дану інформацію, щоб по поверненні не виникало нових незручностей.

Станом на початок доби неділі, 30 березня, за київським часом у світі вже заразилися новим коронавірусом COVID-19 732 153 людей. Із них померли 34 686 людей, 154 673 вже вилікувалася, решта - лікуються.


bottom of page