top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Саміт «Великої двадцятки» 2021 пройде в столиці Італії, в Римі.

Велика 20-ка вперше зібралась у 1999-му році, як щорічна зустріч міністрів фінансів та губернаторів центральних банків. Але під час світової фінансової кризи 2008 року на зустрічі вже були присутні глави держав. З того часу лідери проводять саміти принаймні один раз на рік.
 

G20 JAPAN 2019

 
В наступному році щорічний саміт «Великої двадцятки» пройде в столиці Італії, в Римі.

Про це повідомили у пресслужбі уряду Італії, яка 1 грудня почала головування у G20.

"1 грудня 2020 року офіційно почалося головування Італії у «Групі двадцяти». Календар включає проведення численних зустрічей на рівні міністрів, до яких слід додати Саміт лідерів (G20) у Римі 30-31 жовтня 2021 року, та численні «спеціальні заходи", - йдеться у повідомленні.
 
 

У ньому також зазначається, що впродовж року також відбудуться заходи, присвячені актуальним темам світового порядку денного, зокрема охороні здоров'я, розширенню прав жінок, інноваціям, протидії корупції та іншим. Усі вони розпочнуться вже з травня.

Прес-служба урядового палацу Кіджі поширила також розклад міністерських зустрічей "двадцятки", які відкриються в Римі 3-4 травня на форумі міністрів культури і туризму.

Зустріч глав МЗС планується в Матері 28-30 червня, міністрів економіки-9-10 липня у Венеції, навколишнього середовища та енергетики-22-23 липня в Неаполі, охорони здоров'я-5-6 вересня в Римі, сільського господарства - 19-20 вересня у Флоренції. В Італії сподіваються, що всі заходи буде можливо провести в очному форматі.

 
 

В основі логотипу запланованого саміту - Вітрувіанська людина Леонардо да Вінчі, яка символізує гармонію і гуманізм.

 

Вітрувіанська людина Леонардо да Вінчі

 

Цього року через пандемію COVID-19 лідери G20 провели у листопаді віртуальний саміт під головуванням Саудівської Аравії, за підсумками якого закликали об’єднати зусилля у боротьбі з коронавірусом. За підсумками саміту країни G20 вирішили «виступати єдиним фронтом у боротьбі проти пандмеіі коронавірусу». Головними пріоритетами були названі: порятунок людей, захист їхніх доходів і робочих місць, збереження фінансової стабільності.

«Наразі ми вживаємо термінових і рішучих заходів для підтримки наших економік. Ми направляємо понад $5 трлн у світову економіку в рамках цільової фіскальної політики, економічних заходів і гарантій щодо протидії соціальним, економічним і фінансовим наслідків пандемії», - йшлося в заяві.

Частину коштів на боротьбу з коронавірусом направили Всесвітній організації охорони здоров'я.

 
 

bottom of page