top of page
 • Фото автораUA Diaspora Italia

Самоізоляція: як правильно з'їхати з глузду?

Змінити свій привичний спосіб життя, тим паче під тиском обставин, не так то і легко.

Самоізоляція, утримання від контакту з іншими людьми, стрес від думок, що буде далі, перспективи втрати роботи, залишитись без стабільного заробітку та можливість заразитись невиліковним вірусом. І як тут не збоживоліти?

МОЗ України наголошує, “вірус паніки” страшніший за коронавірусну інфекцію. Окрім фізичного здоров'я, попіклуйтесь і про психічне.

Міністерство охорони здоров’я рекомендує, як уникнути погіршення психологічного стану, - за даними Інституту когнітивного моделювання.

Проблема: У вас з’явився страх спілкування з оточуючими, ви стали більш замкнутими.

Вихід: Кооперуйтеся у невеликі групи і проводьте час разом онлайн:

 • книжкові клуби

 • чемпіонати з настільних ігор

 • кіноперегляди

Проблема: У вас депресія через недостатню активність на карантині

Вихід:

 • спорт у домашніх умовах

 • нове хобі

 • самовдосконалення

Проблема: Ви постійно гуглите будь-які симптоми COVID-19 та приміряєте їх на себе

Вихід:

 • не займайтесь самолікуванням

 • цікавтеся інформацією у фахівців

 • дотримуйтесь правил особистої гігієни

 • самоізолюйтеся

 • вивчіть статистику й оцініть усі реальні ризики і варіанти розвитку подій

Проблема: Ви скуповуєте велику кількість продуктів та засобів гігієни

Вихід: Товарного дефіциту не буде. Це спекуляція свідомістю людей, тому ставтеся до всього критично. Багато хто з нас стикався і з більш небезпечними вірусами та з успіхом їх перемагав.

Піклуйтеся про своє психічне і фізичне здоров'я, будьте критичними до інформації у ЗМІ.
Як провести цей час на карантині з користю?

Сьогодні ми ділимося ділиться способами, які допоможуть розважити себе під час карантину. Розповідаємо, які музеї світу можна відвідати обійшовши заборону на подорожі, на які YouTube канали варто звернути увагу, які фільми подивитись.

 

На сайті зібрані всі роботи знаменитого творця, з якими можна ознайомитися абсолютно безкоштовно. Також у користувачів є можливість "пройтися" по виставкових залах, які перебувають в Амстердамі.

 

Театр-музей художника-сюрреаліста Сальвадора Далі знаходиться в Каталонії. Але відвідати його можна онлайн. В музеї знаходиться найбільша і різноманітна колекція творів майстра, серед яких "Привид сексуальної привабливості", "Портрет Гала з двома реберцями ягняти, що балансують на її плечі", "Кошик з хлібом", "Галатея зі сферами" і так далі.

 

Це єдиний музей, де можна побачити твори мистецтва, створені виключно жінками. Сама будівля розташована у Вашингтоні, США. Прогуляти онлайн можна на сайті.

 

Безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української та світової літератури. Портал не містить реклами і розміщує лише ті літературні твори, які перейшли у суспільне надбання. Матеріали можна завантажити у форматах pdf, fb2, doc, epub.

 

Переклад і озвучення науково-популярних та освітніх відео на різні наукові теми з фізики, астрономії, біології, географії та математики. Метою каналу є покращення ситуації із науковою грамотністю серед глядачів, які бажають отримувати інформацію українською мовою. Підходить для перегляду дітям.

 

Перше, що спадає на думку – проводити карантинні вечори в колі рідних за переглядом фільмів. І бажано – щоб це були легальні сервіси, а не піратський контент.

Наприклад, це можна зробити на новому українському сервісі Takflix, де є шість нових вітчизняних стрічок:

Оренду на сім днів тут можна придбати за 60 гривень.

 

Благодійна київська барахолка Кураж створює власні лекції про бізнес, фемінізм, екологію, здорове харчування тощо. Усі ролики зібрані на YouTube-каналі. Куражу та доступні для перегляду. Також на каналі є записи презентацій книжок, виступів і майстер-класів, які відбувалися під час івентів.

 

Про історію України, імперські амбіції молодої української держави сто років тому, про “найстрашнішого українця”, а ще про те, навіщо стільки солі чумакам і багато-багато іншого цікавого в легкій та доступній формі.

 

Платформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus– перший та найбільший проект безкоштовної освіти для всіх та кожного в Україні. Крім курсів від українських викладачів, платформа пропонує й перекладені курси від закордонних університетів, наприклад, «Наука повсякденного мислення». Є також цикли курсів: підготовка до ЗНО, англійська мова, громадянська освіта та ін.

 

Тут ви знайдете багато матеріалів для підготовки до ЗНО, медіаграмотності, юридичних питань, навіть про надання домедичної допомоги.

 

Музей гетьмана Петра Сагайдачного (с. Кульчиці), Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі», Музей Арсеналу та Вежа Корнякта у Львові та багато інших музеїв забезпечать Вам інтелектуальну мандрівку Львовом.

 


bottom of page