top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Росія просить Італію «розрахуватися за гуманітарну допомогу» зняттям санкцій

Представник Руху п’яти зірок, яке входить в коаліцію в парламенті Італії та президент Комісії закордонних справ Сенату Віто Петрочеллі отримав лист від свого колеги з російської Державної Думи Леоніда Слуцького з проханням зняти санкції у зв’язку з постачанням гумдопомоги для боротьби з коронавірусом.

Про це повідомляє nv.ua з рпосиланням на італійське видання Linkiesta.

 
 

3 квітня Україна заблокувала ініційований Росією проєкт резолюції Генасамблеї ООН про боротьбу з коронавірусом, яким передбачалося зняття санкцій з Росії.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявляв, що влада Російської Федерації хоче використати ситуацію з поширенням коронавірусу, щоб посилити суперечність всередині Європейського союзу.

 

У листі Слуцький просить натиснути на Брюссель.

«Нарешті Москва виставила рахунок після того, як в Італії відправили допомогу (у тому числі й військову) для боротьби з коронавірусом», — йдеться в повідомленні.

Лист датується 27 квітнем. У ньому російський депутат просить свого італійського колегу «повідомити про цей документ італійським сенаторам».

«Країни Заходу, які назвали себе демократичними, наклали різного роду санкції майже на третину населення земної кулі й не мають наміру їх послаблювати на тлі боротьби з коронавірусом. Подібна антигуманна лінія ускладнює отримання якісної медичної допомоги для громадян таких країн як Іран і Венесуела, а також не сприяє ефективному відновленню національних економік, у тому числі держав європейського континенту».
 
 
«Зі свого боку Російський фонд миру продовжить надавати допомогу державам, які постраждали від епідемії COVID-19», – закінчує лист депутат. До слова, сам Леонід Слуцький також знаходиться в списку санкцій і не може відвідувати як США, так і країни Європейського Союзу.

Італійське видання зазначає, що таке звернення є своєрідним протестом проти рішення ООН, яка відмовилася скасовувати санкції через коронавірус проти Росії. Ці санкції були введені після початку російської агресії проти України.


bottom of page