top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Росія переслідує свої політичні інтереси в Італії. Відео

Станом на вечір 26 березня від Covid-19 в Італії померли 8165 людей, що на 662 більше, ніж вчора.

В середу ввечері повідомлялося про смерть 683 людей протягом останніх 24 годин. В цілому в Італії налічується 62 013 хворих на коронавірус, що більше, ніж вчора на 4492 людини. Спостерігається, що після чотирьох днів вповільнення темпів зростання числа заражень, крива інфікувань знову пішла вгору.

Опинившись в такій скрутній ситуації, Італія радо приймає будь-яку гуманітарну допомогу, не дивлячись ні на репутацію країни-помічника, ні на матеріали, якими вони готові ділитись.

Вчора вийшов матеріал італійської газети «La Stampa», яка назвала «марною» більшу частину російських поставок для допомоги в боротьбі з коронавірусом.

Газета пише, що підтримуючи Італію, Росія нібито може переслідувати свої політичні і дипломатичні інтереси, а прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте міг прийняти її з бажання «укріпити особисті відносини» з Москвою.

Крім того, видання підкреслює, що прибулі в Італію російські фахівці не є медиками, а військовими з високими військовими званнями. У матеріалі наголошується також, що російські військові вільно пересуваються територією Італії, за декілька кроків від баз НАТО.

Зокрема, зазначається, що російська допомога здебільшого складалася з обладнання для дезінфекції територій та іншої подібної спецтехніки. Тоді як, наприклад, Китай надіслав до Італії необхідні медичні маски та апарати штучної вентиляція легень.

Дописувачі у соцмережах відгукнулись на новину з долею іронії, мовляв, Росії вартувало б спершу допомогти собі, та підняти рівень медичного обслуговування в віддалених від Москви регіонах, зокрема маленьких містечках.

Пізніше на матеріал в La Stampa відреагувала офіційний представник МЗС Марія Захарова. У коментарі «Газеті» вона засумнівалася в достовірності описаних в статті фактів, оскільки видання посилається на анонімні джерела.

Нагадуємо, перший літак Іл-76 військово-транспортної авіації Повітряно-космічних сил Росії 22 березня прилетів на авіабазу ВПС Італії «Практик де Маре». Про це пише «Інтерфакс» з посиланням на Міноборони Росії.

Він привіз до Італії російських військових фахівців, а також обладнання для діагностики і проведення дезінфекційних заходів. Як відомо, всього в Італію було направлено дев'ять таких літаків.

bottom of page