top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Ринок землі: ніч яка змінила все!

Верховна Рада в другому читанні проголосувала за законопроект про відкриття ринку землі в Україні з 1 липня 2021 року.

Рішення підтримали 259 народних депутатів. Зокрема, законопроєкт підтримали: Слуга народу - 206, Європейська солідарність - 23, Голос - 13, Довіра - 12, позафракційні - 5.

Проти проголосували: 12 депутатів з «Батьківщини», по двоє депутатів зі «Слуги народу», групи «За майбутнє» та ОПЗЖ.

Минулого тижня голова Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що ухвалення ринку землі є однією з ключових умов виділення Україні нової кредитної лінії.

Президент Володимир Зеленський напередодні заявив, що отримання грошей МВФ необхідне Україні в умовах економічної кризи та пандемії коронавірусу.

Передбачається, що ринок землі почне працювати з другого півріччя 2021 року.

При цьому в законі передбачили низку обмежень.

У перші два роки буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки. З 2023 року обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки, як передбачено нинішнім проєктом. Також в перші два роки буде діяти заборона на продаж державної землі. Щодо надання права іноземцям купувати землю позиція не змінилась – питання буде вирішене на референдумі.

Володимир Зеленський ще в листопаді, оголошуючи про намір запустити земельну реформу, заявляв, що «китайці, араби та інопланетяни» не стануть власниками української землі.

bottom of page