top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Рим не перестає дивувати!

Археологи стверджують, що знайшли саркофаг легендарного засновника Риму Ромула, існування якого ставиться сучасними істориками під великий сумнів. Директор Колізею Альфонсина Руссо назвала відкриття екстраординарним.

Ромул і Рем були дітьми Реї Сільвії, дочки короля Нумітора, правителя міста Алба-Лонга, розташованого дещо східніше від місця, де сьогодні стоїть Рим. Перед народженням близнюків Нумітор був усунутий від влади своїм молодшим братом Амулієм, котрий змусив Рею стати жрицею в храмі, щоб унеможливити народження інших спадкоємців на престол. Однак Рея завагітніла від бога війни Марса і згодом народила Рема і Ромула.

За наказом Амулія діти були викинуті в Тібр, але вижили — хвилями їх прибило до берега поблизу пагорба Палантин, де вони були вигодувані вовчицею допоки їх не знайшов пастух Фаустул, в домі якого вони і виросли.

Підрісши, Ромул і Рем дізнались про своє походження і на чолі невеликого війська, організованого з місцевих пастухів, захопили Алба-Лонгу, вбили Амулія і відновили на престолі свого діда. А на згадку про місце, де їх вигодувала вовчиця, Рем і Ромул заснували на ньому селище, населення якого поповнювалось, в основному, за рахунок чоловіків — втікачів і вигнанців з інших громад.

21 лютого італійські археологи уперше представили пресі неочікувану знахідку. За їхніми словами, це може бути загублена святиня. На перший погляд відкриття не особливо примітне: якщо зазирнути в розкопану камеру, то можна побачити щось на кшталт кам'яного корита, яке археологи називають саркофагом або кам'яною труною. Там також є циліндричний кам'яний блок, можливо, вівтар. Обидва предмета зроблені з гірської породи туф, вирізаної з Капітолійського пагорба, з якого відкривається вид на Форум.

Він має довжину 1,4 метра і знаходиться поблизу стародавнього вівтаря. За попередніми оцінками, гробниця належить до VI століття до нашої ери. Втім, ніяких останків, які могли б довести існування Ромула, знайти в саркофазі не вдалося. Важливо відзначити і той факт, що перший цар Риму - згідно з класичною версією античної традиції - народився і помер в VIII столітті до н. е.

Нещодавно розкопаний район "є місцем, яке в історії і в римській уяві, вказує на культ Ромула", сказала археологиня Патріція Фортіні.

Вона зазначила, що ніхто не висував гіпотезу, що саркофаг насправді містить кістки Ромула.

"Ми не знаємо, чи існував Ромул фізично" таким, як його описували в легендах, сказала Фортіні. Але деякі стародавні джерела стверджували, що Ромул був похований в області знахідки, і саркофаг міг служити меморіалом.

Альфонсина Руссо, археологиня, відповідальна за знахідку, зазначила, що згідно з деякими стародавніми переказами Ромул був убитий і розчленований, за іншими – вознісся на небеса.

"Це не може бути його могила, але ми вважаємо, що це меморіал, кенотаф", - додала Руссо.

Розкопки все ще тривають, а місцева влада сподівається, що публіка зможе прогулятися під землею і подивитися на знахідку приблизно через два роки.


bottom of page