top of page
  • Фото автораUA Diaspora Italia

Продовження надзвичайного стану в Італії не завадить поїхати у відпустку!

Більшість жителів європейських країн вирішили провести цей сезон відпусток вдома. Як показали результати опитування, більш ніж половині громадян цих країн довелося кардинально поміняти свої плани на літо через пандемію.
 
 

До коронавіруса лише 32% французів, німців, іспанців та італійців не хотіли нікуди їхати на відпочинок. Зараз їх кількість зросла до 56%. Кожний третій з опитаних заявив, що все ж поїде в подорож - правда, тільки по рідній країні. Найпопулярнішими напрямками серед усіх респондентів, як і раніше залишаються Італія та Іспанія, хоча влада низки країн вже зобов'язали всіх своїх громадян, які повертаються з відпустки, відправлятися на двотижневий карантин.

Але поки одні проявляють обережність і скасовують свої літні плани, інші, навпаки, шукають будь-яку можливість обійти обмеження.

Розкажемо вам «Де?» можна гарно відпочити в Італії та де це полюбляють робити українці.
 
 
Італія - ідеальна країна для подорожей в будь-яку пору року. Сюди з’їжджаються туристи, щоб помилуватися архітектурою, побачити історичні пам’ятки, насолодитися морем, а інші їдуть спеціально для вигідного шопінгу.

Тут багато заробітчан з України, які теж у вільний час хочуть побачити Італію не тільки по телевізору, чи з розповідей своїх роботодавців та друзів, а й на власні очі помилуватися її красою.

Світлана Олексійчук з’ясовувала, які міста Італії обирають для своїх подорожей українці, а де люблять відпочивати корінні жителі цієї країни.

Як свідчать соціологічні опитування, більшість італійців любить проводити літню відпустку поза межами своєї країни, але у період карантинних обмежень та надзвичайного стану значна більшість вирішила провести вільний час мандруючи рідними просторами.

 

Cinque Terre

 

Кожен поважаючий себе італієць хоча б раз в житті має побувати в славнозвісних туристичних мекках - Мілані, Римі, Ватикані, Венеції, Вероні. Проте, швидше за все, це не буде кінцевою точкою подорожі. Для справжнього відпочинку вони обирають маленькі містечка на березі моря, де метушня і туристичний галас зведений до мінімуму.

Одне з таких міст - Падуя, розташоване неподалік Венеції.
 

Padova

 
Тут знаходиться найстарший університет, відомий в усьому світі тим, що в ньому викладали Коперник і Галілей. А ще, тут є обсерваторія, в якій Галілей спостерігав за планетами.
 

На північному узбережжі Сицилії, недалеко від Палермо, знаходиться затишне провінційне містечко Чефалу. Крім гарної архітектури, музеїв та інших пам’яток, в Чефалу і особливо в його передмісті є велика кількість пляжів, серед яких добре облаштовані і скелясті — дикі. Ідеальне місце для сімейного відпочинку.

 

Cefalù

 

Родини з маленькими дітьми із задоволенням відвідують Геную - місто-порт. Тут знаходиться чудовий велетенський акваріум-океанаріум розміщений прямо в порту.

Це найбільший морський акваріум у Європі, і що цікаво, він перебудований із старого корабля.
 

Genoa

 

Багаті і дуже багаті італійці відпочивають на своїх віллах біля мальовничих озер - Комо, Гарда, Лаго-Маджоре. По сусідству з ними розташовані маєтки світових кінозірок, політиків великого масштабу.

Цей список можна продовжувати, але поки що зупинимось і спробуємо розповісти про українців в Італії та їх відпочинок. В наших земляків карта подорожей трохи інша.

Всі, хто тут працює і має нагоду провести час на власний розсуд, шукають туристичну агенцією з україно/російськомовними турами країною. Зазвичай, таких турів є чимало, на будь-який гаманець і смак.

Які ж це тури? Кожен українець просто зобов’язаний хоча б один раз побачити Папу Римського. Саме тому тур Ватикан+Рим користується великою популярністю, вартує від 100 євро, в залежності від віддаленості міста, з якого вас забирає автобус. В суму входить плата за проїзд, вхідні квитки в музеї та церкви, які маєте відвідати, а також послуги гіда.

 

Vatican

 
 

Папу Римського можна побачити в неділю під час звернення до прочан, або в середу. Є можливість побувати в церкві святого Павла. Прогулятись найменшою державою світу, а потім плавно перейти до Риму.

Тут все дихає історією. На кожному повороті справжні архітектурні цінності. В місті більше, ніж 600 церков і 300 площ. Фонтан де Треві, Пантеон, храм Ангела, Колізей, П'яцца-Навона - всі ці точки, які пощастить відвідати за неповний день, залишаться в пам’яті назавжди.

 

Rome

 

Ще одне обов’язкове місто - Мілан - світова столиця моди. Кожен хоче побачити це місто і, по можливості придбати щось. Візитівка міста – собор Дуомо. Тут зберігається той самий цвях з хреста Ісуса. Є 5 метровий підсвічник.

 

Milan

 

Легендарна фреска «Таємна вечеря» Леонардо да Вінчі належить до числа воістину унікальних шедеврів живопису, у яких немає віку, незважаючи на те що їх елементи стираються, фарби тьмяніють, а кольори бліднуть з часом.

 

Тут творив Леонардо да Вінчі, його знаменита картина «Тайна вечеря» зберігається в одному з храмів Мілану. Тут любив бувати Наполеон з Жозефіною, зрештою саме в палаці Дуомо він і був коронований (сам собою). А ще, в місті дуже гарний залізничний вокзал. Можна мандрувати пішки, або взяти екскурсію відкритим автобусом. Кому цікаво, вартість - з одного 15 євро, тривалість - 1 година, 20 хв.

 

Venice

 

Наступне місто в списку – Венеція. Гандоли, маски, голуби, закохані - такі асоціації з цим містом. Тут прославився Казанова, звідси родом історія про ревнивого Отелло. Тут такі вузенькі вулички, що інколи навіть 2 людям важко розминутися. Туристів дуже багато. Скрізь чути російську. Кажуть, що в місті всього 2 % корінних жителів. Решту - подорожуючі або туристи, які захотіли затриматися тут надовго.

 

Подорожуючи цією чудовою країною, вам захочеться перейняти і собі деякі риси італійців,вони досконало володіють мистецтвом жити не поспішаючи, насолоджуватись кожною хвилиною життя, смакуючи його як келих справжнього італійського вина.

bottom of page