• UA Diaspora Italia

Посольство України в Італії оголосило річний марафон «Леся Українка – душа України»

25 лютого 2021 року виповнилось 150 років з дня народження Лесі Українки, української письменниці, перекладачки, громадської діячки.

З’явившись на рубежі двох століть і двох епох, її творчість стала однією з вершин української літератури. Ім’я поетеси овіяне і сьогодні всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування. ЇЇ талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці.

«Ні! Я жива! Я буду жити вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає...»

150-ти річний ювілей – це прекрасна нагода розказати всьому світові та скласти цілісне уявлення про справжню Лесю Українку, якою знаємо її ми, українці: модерністською мисткинею, неймовірно талановитою драматургинею та перекладачкою, культурогинею, інтелектуалкою, поетесою широких проєвропейських поглядів, яка розглядала українську культуру і літературу лише в контексті невід’ємної частини здобутків Заходу та творчий доробок якої став перлиною шедеврів світової літератури, - зазначили в Посольстві України в Італії, оголосивши річний марафон «Леся Українка – душа України», присвячений творчості письменниці.

Щоб стати учасником конкурсу, потрібно створити творчий продукт, на який вас надихнув доробок талановитої українки. Ним може стати: переклад поезій, виразне читання віршів, власно написані вірші, пісня, мелодія, зображальне мистецтво виконане у будь-якій техніці по мотивам творчості Лесі Українки.

Ми не хочемо обмежувати ваш політ фантазії будь-якими рамками. Ми за творчість без бар’єрів, - говориться у повідомленні.

Прийом робіт триває з 25.02.2021 до 01.12.2021.

Вік учасників необмежений. Розміщуйте свої творчі роботи у соціальних мережах за хештегом #DonateYourLoveToUkraine, #Lesia150Italy та надсилайте на поштову скриньку italylesiaukrainka@gmail.com.

Для натхнення презентуємо вам політ фантазії молодого київського ілюстратора.

Київський художник Олександр Грехов продовжуючи свої експерименти з грою з образами українських письменників, пофантазував, як би Леся Українка могла виглядати на полотнах світових художників минулого: Ван Гога, Мондріана, Боттічеллі, Делоне та Малевича.

Найкращі роботи будуть відібрані і розміщені на офіційних платформах Посольства України в Італії та нагороджені спеціально заснованою премією Посольства.